Karel Gott kdysi nazpíval úžasnou píseň Být stále mlád, to bych si přál. K tomu lze dodat jediné, to bychom si přáli všichni. Přestože se nám tohle přání nesplní, určitě by nám nevadilo vypadat mladší. Podívejte se, jak toho lze dosáhnout.

S potravinami proti stárnutí k mladistvému vzhledu

Chcete vypadat mladší? Pak se zajímejte o to, co jíte. Některé potraviny totiž vykazují účinky proti stárnutí. Newyorkská dermatoložka Debra Jaliman k tomu pro magazín Women´s Health říká: „Jezte potraviny s antioxidanty, které rozzáří vaši pokožku.“ A dodává: „Vynikající je granátové jablko, borůvky, bobule goji a brusinky. Současně je třeba se vyhnout rafinovanému cukru, protože ten naopak přispívá k jejímu stárnutí.“

Usmívejte se

Úsměv má mnoho pozitivních účinků na zdraví. Včetně toho, že budete vypadat mladší. Neuropsycholožka Sanam Hafeez pro Women´s Health potvrzuje, že lidem, kteří se rádi a hodně usmívají, ostatní hádají až o deset let méně. A nejen to, úsměv rovněž vykazuje účinky snižující stres a dlouhodobě vás činí šťastnými.

Používejte opalovací krémy

Pleť vystavená UV paprskům urychluje proces stárnutí pokožky a vede k tvorbě vrásek a stařeckých skvrn. Proto byste podle dermatoložky Debry Jaliman měli pravidelně používat opalovací krém – a to i ve dnech, kdy je pod mrakem. Mimochodem, kromě péče o obličej nezapomínejte na ruce, které rády odhalují skutečný věk.

Vypadat mladší vám pomůže i správné držení těla

Upřímně, kolik hodin strávíte shrbení u stolu nebo schoulení na pohovce? Jak uvádí pro Women´s Health newyorkská certifikovaná trenérka Jessica Mazzucco, správné držení těla vám pomůže vypadat štíhlejší a vyšší. Zlepšení držení těla navíc působí sebevědoměji. A díky tomu budete současně vypadat mladší.

Hýbejte se

Dostatečné cvičení funguje jako elixír mládí. Fitness trenérka Jessica Mazzucco také potvrzuje, že každodenní cvičení může pomoci zpomalit změny v těle, které souvisejí s přibývajícím věkem. Pozitivním vedlejším účinkem je také lepší držení těla, což, jak už víte, rovněž přispívá k tomu, že budete vypadat mladší.

Dostatek spánku vám pomůže vypadat mladší

Pokud si chcete zachovat mladistvý vzhled, měli byste dostatečně dlouho spát. A kolik hodin je ideálních pro dospělého člověka? Obecně se doporučuje osm, což je čas, který vaše tělo potřebuje k regeneraci z vlivů prostředí, jako je sluneční záření nebo stres. Internista Niket Sonpal pro Womens´s Health říká: „Nedostatek spánku může způsobit vrásky a jemné rýhy, oteklé oči nebo bledší pokožku, zkrátka všechny atributy, díky nimž vypadáte starší.“

Péče o pleť

Miamská dermatoložka Stacy Chimento pro Women´s Health doporučuje antiageing metodu ABC. Podle ní A znamená dostatečné množství antioxidantů, které působí proti stárnutí pokožky. Důležité je zajistit její ochranu před škodlivými paprsky UV-A a UV-B. A nezapomínat na vitamín C, který pokožku opravuje a chrání před slunečním zářením.

Přestaňte kouřit

Cigarety obsahují rakovinotvorné a škodlivé chemikálie, jejichž vliv současně přispívá i k rychlejšímu stárnutí. Doktorka Chimento dodává: „Nikotinová složka omezuje zdravý krevní oběh a vede k suchému a matnému vzhledu pokožky.“ Takže od cigaret raději ruce pryč.

K mladšímu vzhledu přispívá i ovoce a zelenina

Konzumací dostatečného množství ovoce a zeleniny můžete zlepšit zdraví své pokožky a tím zpomalit přirozený proces stárnutí. „Strava s vysokým obsahem antioxidantů podporuje zdravý kolagen, bojuje proti volným radikálům, poškození sluncem a zlepšuje zánětlivá onemocnění, jako je psoriáza, akné a rosacea,“ vysvětluje doktorka Chimento pro Women´s Health.

Zvlhčujte

Abyste vypadali mladistvě, měli byste v konečném důsledku poskytnout své pokožce a tělu dostatečnou vlhkost. „Dehydratovaná pokožka je náchylnější k zánětlivým stavům,“ dodává doktorka Chimento a doporučuje přípravky, které obsahují kyselinu hyaluronovou a ceramidy.