Velká prsa, pevný zadek a krásný úsměv. Vlastnosti, které řadu z nás napadnou, když přijde na to, jak v očích mužů vypadá jejich žena snů. Je to tak ale i ve skutečnosti? Může být atraktivní žena také ženou snů?

„Žena, se kterou chce muž randit, mívá obvykle jiné vlastnosti než žena, se kterou chce žít,“ říká koučka a psychoterapeutka Krista Roesler pro web Psychology Today. „První je krásná, atraktivní, druhá má vlastní názory a srovnané hodnoty,“ dodává.

Samozřejmě to neznamená, že by žena snů neměla být krásná, ale to, co na takové ženě muži oceňují, obvykle není vidět na první pohled. O čem je řeč? Podívejte se na sedm vlastností, které jsou pro muže stěžejní.

1. Žena snů mluví otevřeně

Taková žena nenechá partnera na pochybách, ale na rovinu mu řekne, co se děje, s čím nesouhlasí, co ji trápí. Muži rádi vědí, na čem jsou. Ušetří jim to totiž bolest hlavy, frustraci a vztek.

2. Má vlastní názory

I když se mužům zpočátku může líbit to, že jim partnerka všechno odkývá a ve všem s nimi souhlasí, časem je to přestane bavit. Protože vztah, ve kterém se vlastně nic neděje, začne být od určitého bodu nudný. Žena snů má vlastní nápady, cíle, koníčky i vlastní mozek. Taková žena se sice umí s mužem řádně pohádat, ale také ho dokáže v mnohém inspirovat.

3. Ne vždy je předvídatelná

Ano, i žena snů může mít špatnou náladu nebo se tak pro něco nadchne, až z ní prýští doslova životadárná energie. Právě díky tomu se na ni muž dívá jako na lidskou, milou a okouzlující. Nikdo přece nechce trávit život se strojem, i když je sexy, blonďatý a modrooký.

4. Zajímá se o svého muže

Žena snů bere svého partnera vážně a jeho životní postoje, názory,úhel pohledu, přání, zájmy vnímá jako obohacení a inspiraci. Muž její přístup cítí, jelikož žena tak navíc posiluje jeho sebevědomí. Když se to vezme kolem a kolem, psychologie je vlastně občas docela jednoduchá – milujte a respektujte blízkého člověka upřímně a stanete se pro něj neodolatelnými…

5. Žena snů si užívá život

Co hraje větší roli při výběru partnera, vzhled nebo pocit, který máme v přítomnosti toho druhého? Jednoznačně pocit. Nikomu nedělá dobře, když je partner neustále disciplinovaný a stoický a odmítá jakékoli potěšení. Lidé, kteří rádi žijí a užívají si, umí svým přístupem nakazit okolí a udělat druhým lidem radost. Není divu, že schopnost užívat si je jedním z kritérií pro ženu snů…  

6. Žena snů miluje sex

A pokud je to v kombinaci s bodem 1, muž si může gratulovat k jackpotu. V posteli to není o kráse, schopnostech nebo vlastnostech. Partnerovi je rovněž jedno, zda vaše znamení zvěrokruhu sexuálně harmonizují. Na druhou stranu mu nejvíc připadá neuvěřitelně sexy a neodolatelné, když žena projeví pořádnou chuť a při pohlavním styku si přijde na své. Ne kvůli němu, ale kvůli sobě.

7. Důvěřuje partnerovi

Ano, zdravá žárlivost je součástí zdravého vztahu a je dokonce znakem lásky . Ale i ti, kteří zdravě žárlí, mohou svému partnerovi důvěřovat – a to muži od vysněné ženy chtějí. Protože jim to dává jistotu a uvolňuje vztah. Přinejmenším podprahově, protože důvěra ve vztahy vždy vyžaduje určitou dávku sebevědomí. A žena snů k tomu má všechny předpoklady.

Proč skutečná žena snů neodpovídá našemu klišé?

Mohli byste se na to zeptat tří miliard mužů a všichni by pravděpodobně odpověděli stejně: dokonalá žena neexistuje. A i kdyby existovala, nikdo by s ní nechtěl být. Díky své dokonalosti a bezchybnosti by totiž v mužích neustále spouštěla komplexy méněcennosti.

Přiznejme si na rovinu, dokonalými charakteristikami popisují ženu snů hlavně svobodní muži. Pokud ale vyslechnete muže, kteří našli svou ženu snů a skutečnou lásku, pak dostanete přibližně tyto odpovědi: Nikdy to s ní není nuda, Mohu se s ní smát, Dává mi pocit bezpečí. Žena snů nemá přesně definovaný rozměr, vzhled i osobnost. Je sebevědomá a především autentická. Tím je skutečná a o to jde.