Vůně má v životě člověka důležitý význam. Ta správná nás pozitivně naladí, umí povzbudit, dobít energii. Pro každé znamení horoskopu představuje vůně něco jiného. Pokud ve vůních tak trochu tápete, zkuste se při výběru příštího parfému řídit tím, co vám předurčily hvězdy.

Emoce, vzpomínky, naděje, to všechno v sobě může skrývat vůně. Základním parametrem při hledání té správné vůně by ovšem měla být osobnost. A kdo jiný by se ve vás měl vyznat, než vaše znamení horoskopu. Jakou vůni byste tedy měli „oblékat“?

Vůně pro Vodnáře (20. ledna – 18. února)

O Vodnářích je známo, že celoživotně hledají dobrodružství. A i když vám budou tvrdit opak, nevěřte jim, někde uvnitř to zkrátka v sobě mají. A také neukojitelnou touhu po poznání i vědomostech. Jejich energické osobnosti bude slušet svěží plážová vůně, v níž zazní tóny květů pomeranče, santalového dřeva, jasmínu a ylang-ylang.

Ryby v esencích vůní (19. února – 20. března)

Ryby jsou magické a také jedno z nejromantičtějších znamení horoskopu. Jsou to snílci a díky směsím květin a koření se jim daří snít. Mezi jejich nejoblíbenější patří ylang-ylang, jasmín, gardenie a černý rybíz, které doprovází tóny skořice, konvalinky, olivy, ale také jantaru nebo cedru. Právě tyto vůně v nich uspokojují touhu po tajemnosti či hravé provokativnosti. Vlastně bychom mohli říci, že v nich otvírají poetickou část jejich duše a pomohou jim cítit se skvěle i tak trochu svůdně.

Vonné tóny pro Berana (21. března – 19. dubna)

Beran je vždy připraven k akci a vyžaduje spoustu aktivity, protože miluje dobrodružství. Zelené vůně, jako ty s tóny zelených listů, vinné révy a lesního mechu, spolu s tóny citrusů zdůrazňují Beranovu poněkud impulzivní osobnost a nadšení jeho průkopnického ducha. Tento vonný soubor v něm vzbuzuje touhu pro dobrodružství, temperament a živost. Vůně mu připomíná skvělé venkovní prostředí a objevování nových sfér, díky kterým si plní své tajné ambice.

Jak voní Býk (20. dubna – 20. května)

Nejlepší vůní pro Býka je květinová kytice, která obsahuje růžové nebo ovocné vůně a něco zeleného, jako je vetiver či tráva s aromatickými kořeny. Býk je pozemské a staromódní, ale také smyslné znamení. Když je květinový parfém vyvážený zemitým základem, jako je pižmo nebo jantar, vzbuzuje v něm romantické pocity. Býk touží po zvlněných kopcích, tiché venkovské krajině a své „druhé polovičce“, kterou dokáže očarovat.

Blíženci a vůně (21. května – 20. června)

Osobnost Blíženců je značně proměnlivá. Jako bychom mluvili o dvou lidech. Navíc nikdy nevíme, který z nich se objeví. Blíženci mají různorodé zájmy, které se navíc neustále mění, protože jsou stále plni nových nápadů a své okolí nasávají jako houba. Vyhovuje jim složitá a vrstvená vůně, která se během dne mění a tím udržuje mysl Blíženců neustále ve střehu. Patříte-li do tohoto znamení, oblékněte si růži, zimolez, fialku, levanduli, santalové dřevo nebo vůně s mnoha tóny dřev, mechu či koření.

Čím se voní Rak (21. června – 22. července)

Z emocionálního pohledu je Rak velmi citlivé znamení. Rád je romantik a vyhovuje mu nostalgická atmosféra, proto se obléká do jednobarevných tónů jako je růže, zimolez nebo fialka. Jelikož se rovněž potřebuje cítit pevný v kramflecích, řekli bychom až povznesený, sáhne také po gardenii a jasmínu.

Vůně Lva (23. července – 22. srpna)

Lev se rád vyhřívá v záři reflektorů. Proto mu vyhovují vůně, které zdůrazňují jeho smyslnost a především přitahují pozornost, takže se může předvést v celé své pyšné kráse. To je rovněž i důvod, proč sáhne po ovocných a citrusových vůních jako jsou broskve, citróny, limetky nebo pomerančové květy, které kombinuje se santalovým dřevem a pačuli. Tak se bude cítit silný a v pohodě. A o to jde…

Znamení Panny (23. srpna – 22. září)

Panny preferují svěží a čisté vůně, které představují jejich znamení, ale mohou být zároveň smyslné. Lidé narození v tomto znamení jsou praktičtí a věcní, ale když si obléknou parfém s lesními a mechovými tóny, doplněný bílými květy nebo listy rajčat, uvědomí si svou vitalitu a nepostradatelnost. Tyto vůně rovněž zdůrazňují jejich doutnající sexualitu a energičnost, které obvykle leží ukryté hluboko v jejich nitru.

Vonné tóny Váhy (23. září – 22. října)

Váhy představují znamením lásky a romantiky. Občas je pro ně žádoucí záplava citrusových květů, ale měly by být otevřené i pižmu a jiným smyslným esencím jako je ambra, cibetka nebo jantar nacházejícím se v orientálních parfémech, které mohou zvýraznit jejich krásu. Váhám dodávají tyto vůně jakési tajemství, v němž se skrývá jejich elegance, sofistikovanost a šarm.

Voníme se Štírem (23. října – 21. listopadu)

Štír přistupuje k životu s intenzitou a vášní, proto má rád orientální a kořeněné tóny jako je jantar, pačuli nebo pižmo. Je také brán jako nejvíce sexuální znamení horoskopu. Fandí opojným a smyslným tónům, ale když nosí černý rybíz, koriandr, kosatec, čokoládu a pomerančové květy, cítí se na vrcholu své sexuality.

Vůně pro Střelce (22. listopadu – 21. prosince)

Jako dobrodružné a venkovní znamení Střelec miluje kempování, cestování a sportování. Tíhne k ovocným a zeleným vůním. Ale pomněnka, růžový pepř nebo pomerančový květ smíchaný s pačuli je směs, která skutečně vzbudí jejich touhu po životě venku, zábavě a blízkosti těch, které miluje. Když bude nosit tyto vůně, vlastně se bude pořád cítit, jako by prožíval nějaké dobrodružství.

Co potřebuje Kozoroh (22. prosince – 19. ledna)

Jestli se o nějakém znamení dá říct, že je vážné, pak určitě o Kozorohovi. Lidé narození v tomto znamení jsou ambiciózní, stabilní a chtějí se dostat v životě až na vrchol. Mohou být smyslní, vábiví a plní doutnající vášně, ale jen málo lidí to vidí, protože Kozorozi se projevují chladně a rozvážně. Jsou pro ně vhodné dřevité a mechové vůně, stejně jako svěží a čisté tóny. Když nosí esence jako pačuli, palivové dřevo, černý rybíz, bulharskou růži, egyptský jasmín a irisové máslo, pomáhá jim to skrýt jejich skryté touhy a nadále si zachovat rozvážnost, aby se dostali na onen vysněný vrchol.

Text: Julie Čermáková
Foto: Master1305, Freepik.com