Nasáváte emoce druhých lidí jako houba, či trávíte svůj volný čas sledováním videí roztomilých psů nebo malých dětí a při sebemenším citovém projevu máte slzy na krajíčku? Nejspíš patříte k jednomu ze tří nejemotivnějších znamení zvěrokruhu.

Jednou z nejvíce frustrujících vlastností takového znamení je fakt, že chce neustále napravovat všechno a všechny kolem sebe a pomáhat i těm, kteří o to nestojí. Zní vám to povědomě? A bude to horší. Hypersenzitivní lidé totiž často odkládají své vlastní potřeby, aby se nejdřív postarali o ty ostatní. Jenže pokud tohle budete dělat příliš dlouho, skončíte vyhořelí a nedokážete se postarat už o nikoho. Takže zásadním krokem by pro vás mělo být přijmout fakt, že nejste spasitelé všehomíra. Jakmile se s touto jednoduchou poučkou ztotožníte, věřte, že se vám sakra uleví.

Emoce na obtíž

Mít velké emoce a být vnímavý k pocitům druhých se může z určitého úhlu pohledu jevit jako nevýhoda, zejména když musíte sledovat něčí špatný přístup k řešení problémů. Jde o to, že emocionálně ladění lidé si často berou chyby druhých za své. Na druhou stranu vám ale emoce mohou pomoci vyjadřovat nejniternější pocity na papíře, na plátně, v hudbě. Nemálo skvělých spisovatelů, malířů nebo hudebníků byli či jsou pořádní cíťové. K tomu, abyste svou nůši emocí využili správně, potřebujete kupu životních zkušeností, které vás ve vaší touze pomáhat nasměrují.

Znamení Raka

Raci jsou nejemotivnější znamení zvěrokruhu, navíc jedinečná kombinace citlivého a silného člověka. Pokud jde o emoční inteligenci je tohle znamení nejenom empatické a chápavé, ale současně i pořádně výkonné. I když Raci patří k vodním znamením a díky své měkkosrdcatosti se občas v druhých spletou, jak si určitě vzpomenete, mají i krunýř. A ten je chrání i v těch nejdrsnějších situacích.

Znamení Ryb

Milé Ryby, vaše emoce jsou pro vás vším. A svět vnímáte především skrz emoce. Někteří lidé, například Panny nebo Střelci kolem sebe staví obranné zdi, protože nechtějí, aby všichni věděli, jak se cítí, zatímco vy své nitro vystavujete na odiv a kromě toho do sebe nasáváte všechny emotivní události druhých, občas i sobě na škodu. Nezapomeňte chránit svou vnitřní sílu před těmi, kteří s vámi nemají zrovna čestné úmysly.

Znamení Lva

Drahý Lve, ty jsi na tomhle seznamu tak trochu smolař. Ohnivá znamení totiž nemají zrovna příkladnou reputaci, pokud jde o emoce, což je dáno zejména jejich impulzivností a panovačností. Jenže i Lvi jsou rovněž pořádně emotivní. Pevná ohnivá povaha Lva sice mívá tendenci tahat ho do problémů, ale pokud je správně nasměrován, i jeho emoce mohou být využity ve prospěch dobra.

Text: Martina Hálková
Foto: QuiquePixabay license