Lyže letos nejspíš budou patřit k nedostižným přáním, ale dobrý tip se může hodit i do budoucna. Zejména pro ty, kteří hledají nedotčenou přírodu prosycenou čerstvým horským vzduchem. Jistotu sněhu, perfektně upravené sjezdovky a velké množství slunečniho svitu nabízejí Alpy. Alpskou idylu pak lyžařská oblast Ski amadé.

K největším a nejznámějším destinacím zimních sportů v Rakousku bezesporu patří Großarl-Dorfgastein, který je součástí již zmíněné oblasti Ski Amadé s celkem 760 kilometry perfektně upravovaných sjezdovek a 270 moderními lanovkami a vleky.

Lyže, sáňky, pohoda, to je pohodová dovolená ve Ski amadé

Sportovní výkony i pohodové klouzání

Rodina vyznává sportovní lyžování a vy jezdíte na pohodu? Tohle dilema rozhodně nemusíte řešit v lyžařském areálu Großarl-Dorfgastein. Díky rozmanitým sjezdovkám a útulným lyžařským chatám v údolí Tal der Almen si tady totiž užije nejenom vyznavač rychlých lyží, ale i rekreační lyžař. Mnoho lyžařů využívá také lyžařskou houpačku Grossarl-Dorfgastein, která vede přes dvoutisícové vrcholy a spojuje tuto oblast se sousedním údolím Gasteinertal.

Lyže nasadíte u hotelu a můžete vyrazit prozkoumávat alpské vrcholy i sjezdovky

Lyže nejsou všechno

I mimo zasněžené sjezdovky má Großarltal co nabídnout: můžete vyrazit na sáňkařskou dráhu, na kluziště nebo na fascinující lyžařskou túru vedoucí k některému z vrcholů nebo k horským chatám. Milovníky romantiky asi nebude třeba přesvědčovat k romantické jízdě na saních tažených koňmi pro dva nebo k výletu na sněžnicích s pravým horským vůdcem.

Po lyžování je třeba si dodat energii. Odoláte alpské tradiční gastronomii?

Alpská relaxace

Kde složit hlavu? Jednoznačně v nejlepší poloze, v bezprostřední blízkosti údolní lanovky lyžařské houpačky Großarl-Dorfgastein a běžkařské trasy na adrese GROSSARLER HOF v tradičním alpském hotelu s moderní lifestylovou koncepcí. Dokonalý pocit klidu a odpočinku zde vyzařuje i z použitých materiálů – od místního dřeva a kamene až po útulné dekorační textilie. Autentičnost celého regionu Pongau se odráží i v gastronomické nabídce odrážející regionální lahůdky.

Alpské lázně jsou vítaným relaxem po celodenním sportování

Součástí hotelu je i wellness areál Erlenreich Relax & SPA, kde si odpočinete po celodenním sportování. Najdete tu finskou saunu, sanarium, parní lázně, infračervenou kabinu a vířivky venku i vevnitř. Odpočívat můžete na vodních lůžkách v útulných odpočívárnách, kterým dominuje olšové dřevo. Olši podle legendy vděčí středisko za své jméno. Tento strom, patřící do čeledi břízovitých, symbolizuje stabilitu, pohodu a harmonii, kterou tu cítíte na každém kroku.

Text: redakce
Foto: GROSSARLER HOF