Pryč jsou doby, kdy si aristokracie dopřávala každodenní opulentní hody. Podle toho také její zástupci vypadali. Vévodkyně Kate sice patří k přední evropské šlechtě, ale její štíhlá postava naznačuje, že to s jejím stravováním bude poněkud jinak.

Jestli si myslíte, že zástupci královské rodiny do kuchyně nestrčí ani nos, velmi se mýlíte. Vévodkyně Kate tam chodí pravidelně už proto, že ráda a pravidelně vaří pro své tři děti, prince George a Louise a princeznu Charlotte, a manžela Williama, vévodu z Cambridge. Podle Hello magazine navíc zapojuje do vaření i syny a dceru, kteří jí nejraději pomáhají s přípravou těstovin nebo pizzy.

Co snídá vévodkyně Kate

O trojnásobné mamince je známo, že miluje k snídani smoothies. Jak zmínila v rozhovoru pro Mail Online, ráda kombinuje kapustu, spirulinu, což je druh řas, a matchu, které doplní špenátem, římským salátem, listy koriandru a hrstí borůvek. S ohledem na tuto kombinaci není divu, že vypadá tak báječně. Nezapomněla ovšem dodat, že si pochutná i na misce ovesných vloček.

Maso k obědu nehledejte

Vévodkyně Kate sice není vegetariánka, ale při obědě dává přednost bezmasým jídlům. Během její a Williamovy cesty po Indii strávili několik dní i v paláci Taj Mahal. Tamní šéfkuchař Raghu Deora, který byl pověřen přípravou pokrmů pro královský pár při jejich pobytu, prozradil, že manželům servíroval oběd ze zeleninových kebabů a čočkového kari. Dostal totiž pokyn, že preferují vegetariánské menu.

Při návštěvě londýnského Japan House London, kde si vévodkyně Kate s manželem pochutnala na sushi, navíc William tamnímu japonskému šéfkuchaři Akirovi přiznal, že tohle jídlo oba opravdu milují. Pokud jde o Kate, tak mezi další její oblíbená jídla patří melounové saláty, tabbouleh, ceviche a gazpacho, jak uvedl v jednom z článků britský Daily Mail.

Tyhle večeře byste nečekali

Když byla vévodkyně Kate v sedmém měsíci těhotenství s princem Georgem, objevila domácí zeleninové jídlo, které připravovali indičtí manželé Chan Shingadia a její manžel Hash, jež v té době provozovali obchod nedaleko domu Kate v Berkshire. Pokrm byl kořeněný, jak to má Kate ráda. Dokonce pro Mail Online nezapomněla dodat, že William s kořením „bojuje“. Rodina si ovšem pravidelně pochutnává i na pečeném kuřeti, které patří rovněž k oblíbeným jídlům. Asi největší zábavu si užijí při přípravě těstovin hlavně děti, které Kate šikovně zapojuje do přípravy.

Svačinky vévodkyně Kate

Zdravé obědy, snídaně i večeře samozřejmě doplňuje i zdravé občerstvení. Kate dává přednost syrovému ovoci a zelenině. Pověstnou „chuť mlsat“ zahání třeba hrstí goji bobulí. Abychom z ní ale nedělali až moc velkou zastánkyni správné výživy, i ona má slabosti. Jednou z nich je popcorn, kterému čas od času neodolá.

Milovnice pohybu

Dodržování zdravého jídelníčku je samozřejmě jedním ze základních předpokladů dokonalé postavy vévodkyně Kate. O Williamově manželce se ale obecně ví, že je velikou milovnicí sportu a celkově pohybu jako takového. A co si budeme povídat, péče o tři děti, které Kate rozhodně nešidí a věnuje se jim každou volnou chvilku, rovněž spotřebuje poměrně dost energie. Nehledě na to, že vévodkyně velmi zodpovědně plní i své královské závazky. Dá se tedy říci, že je od rána do večera v jednom kole. Pak vlastně ani není divu, že je stále štíhlá jako proutek.