Přitažlivost: Kromě vzhledu hrají roli i jiné faktory

Foto: Gpointstudio, Freepik.com

Tak jasně, za hezkou atraktivní tváří se otočí každý. Jenže pouze na vzhledu přitažlivost rozhodně nestojí. Často totiž lidé dávají přednost jiným vlastnostem. Čím vším si tedy můžete vylepšit skóre osobního kouzla?

Přitažlivost dělá úsměv

Stará dobrá pravda, která funguje beze zbytku. Jenže i přes to rádi a často zapomínáme, že příjemný úsměv dokáže víc než dokonale vyladěné tělo. Ve srovnání s vydrancovaným kontem za módní hadříky a další kosmetické úpravy navíc tohle upřímné gesto nestojí prakticky nic.

Umění se rozhodovat

Každý, kdo ví, co chce, vypadá sebevědoměji. Přitažlivost je totiž i o tom, jak působíme na své okolí. Pokud je pravidelně častujeme otázkami v duchu: Co myslíš, Jak to vidíš, Mám to zkusit, Co mám dělat, je dost pravděpodobné, že se vám lidé brzy začnou vyhýbat.

Méně očekávání

Atraktivní žena nemusí být zrovna prvoplánová krasavice. Svou přitažlivost projevuje třeba tím, že jí jedno, jestli jí dotyčný muž zavolá či ne. Má totiž svůj vlastní život a nulovou potřebu se doprošovat. A muže, jak známo, přitahují ženy, které o ně zdánlivě nejeví zájem. Mimochodem, tento detail platí i naopak…

Vlastní koníček bývá neodolatelný

Je jedno, jestli malujete, sportujete, pěstujete kytky nebo třeba vyšíváte. Pokud svého koníčka ale děláte s nadšením, ostatní vás za to budou obdivovat. Druhým tak totiž dáváte najevo, že si umíte plnit sny. Je ovšem skutečně důležité, aby vás zvolená činnost opravdu ze srdce bavila. Pokud třeba hrajete golf jen proto, že si váš partner myslí, že je to úžasný koníček, nejste autentičtí. A bohužel to bude na vašem přístupu vidět. Dělejte zkrátka to, co baví vás a nebojte se ani více či méně bizarních zájmů.

Rozvíjíte své znalosti

Ti, kteří jsou otevřeni neustálému vzdělávání, projevují osobnost. Však také platí, že můžeme růst, jenom když se neustále učíme nové věci. Přitažlivost není v tom, co máte na hlavě, ale v ní.

Přitažlivost je v naslouchání

Umění naslouchat druhým znamená věnovat druhé osobě plnou pozornost, aniž byste ji přerušovali a mluvili o sobě. Tato schopnost je ale bohužel stále vzácnější, a proto si jí lidé o to víc cení.

Umíte jasně říct, co chcete

Z našich rtů vychází mnohem více výplňových slov a nejednoznačných výroků, než bychom si přáli. Každý, kdo si dává pozor na to, co říká a místo obvyklé slovní vaty jde rovnou k věci, vyvolává v ostatních přitažlivost. Říct jasně a srozumitelně, co chci, je znakem přímého a sebevědomého člověka. A takoví jsou vždy atraktivnější.

Poznejte svůj vlastní styl

Nikdo nejsme dokonalý. Pokud chcete vsadit na přitažlivost, naučte se pracovat se svými nedokonalostmi. Je to otázka stylu a osobního vkusu. A jestli si nevíte rady, vyplatí se najmout si stylistku, která vám s tím pomůže.

Přitažlivost se skrývá i v umění nadhledu

Ano, život umí být často nefér a během dne nás počastuje řadou otravných věcí. Ať už je to náladový šéf, dlouhé čekání u doktora, anebo, v duchu Murphyho zákonů, déšť, který se spustí ve chvíli, kdy odcházíte od kadeřníka. Co uděláte? Budete nadávat nebo brát věci s humorem? Mimochodem, druhý přístup je rozhodně přitažlivější.