Potřebujete alespoň trochu zvýšit sebevědomí? Jde to a nemusí vás to stát ani moc času, peněz a bůhvíčeho dalšího. Díky následujícím pěti jednoduchým krokům se doslova za pár minut budete cítit přitažlivější a v pohodě.

Někdy se ráno probudíme a necítíme se ve své kůži. A nemusí to být tím, že na nás „něco leze“, ale mnohým stačí i to, že na ně čeká nepříjemný rozhovor s nadřízeným, kolegyní, ale také třeba s partnerem. Pak se bude hodit pár účinných posilovačů, díky kterým budeme zase přitažlivější a sebevědomější. Podívejte se na pět jednoduchých technik, které vám s tím pomohou:

1. Oblečte si svůj oblíbený outfit

Pokud se momentálně necítíte ve své kůži natolik pohodlně, jak byste si přála, vyzkoušejte druhou kůži – oblíbené oblečení. To obvykle vypadá vždy jinak. Ať už máte ráda vysoké podpatky, minišaty nebo naopak džíny, hlavní je, abyste se v nich cítila pohodlně. Přitažlivější a sebevědomější auru pak totiž budete vyzařovat i navenek.

2. Jezte něco, co podporuje dopamin

Dopamin je neurotransmiter, který bývá také někdy označován jako hormon štěstí a vášně. Proto jídlo, které přispívá k uvolňování dopaminu, může zvýšit naše libido a přispět pořádnou dávkou sex-appealu, která nás učiní přitažlivější. Sáhněte po kvalitních proteinech, chilli nebo zeleném čaji a uvidíte, co všechno se stane.

3. Tancujte a budete přitažlivější

Pokud jste se ocitla v jakési pomyslné fázi útlumu, pusťte si svou oblíbenou písničku a rozvlňte boky. Tak totiž ze sebe setřesete veškerou negativitu a smutek, což je neuvěřitelně osvobozující. Když budete tuhle aktivitu provozovat pravidelně, přitažlivější vás udělá i pár vytančených kil. A kdo by k tomu všemu ještě nechtěl zhubnout, že…

4. Proměňte se v hvězdu – filmovou

Existuje skvělá technika, kterou můžete použít kdekoli a kdykoli. Stačí, když si sama sebe představíte jako filmovou hvězdu. Zavřete oči a plně se ponořte do postavy některého z vašich oblíbených filmů, která vám připadala obzvlášť sebevědomá a přitažlivá. Pokud chcete, můžete si přehrát její scénu, jež na vás nejvíc zapůsobila. Otevřete oči a podívejte se do zrcadla. Přitažlivější dojem je nepřehlédnutelný.

5. Odpočiňte si od obrazovky

Změnu nehledejte na sociálních sítích. Kromě toho, že delší čas u obrazovky opravdu neuvolní tělo a mysl, často se setkáváme s upravenými a pózovanými snímky, které neodpovídají realitě. Místo toho, abyste se dostala do pohody, začnete se s dotyčnými porovnávat a o větším sebevědomí pak v takové chvíli už nemůže být ani řeč.

Takže, pokud si svým nadhledem nejste dostatečně jistá, vypněte veškerá zařízení a užívejte si pohodu a klid. Co takhle vyrazit na krátkou procházku, užít si knihu nebo vychutnat šálek dobrého čaje? Zkuste to a uvidíte, že se pak budete cítit mnohem klidnější, vyrovnanější a také přitažlivější. A to všechno je dobrý základ pro spokojený život.