Vévoda a vévodkyně z Cambridge si během školních prázdnin rádi užívají čas se svými třemi malými dětmi. Také princ William a jeho žena Kate se museli v loňském roce přizpůsobit pandemii. Dovolenou tak strávili na britských ostrovech Scilly. Letos to vypadá na pestřejší program.

I britská královská rodina se musí při plánování zahraniční dovolené řídit vládními nařízeními, která vycházejí z aktuální koronavirové situace. Kam se skutečně vydají, to ještě uvidíme. Nicméně Hello magazine sestavil pár možností, kde by princ William s manželkou Kat a dětmi mohli strávit alespoň část prázdnin.

Baleárské ostrovy

Než se princ William s Kate vzali, užili si pobyt na Ibize, kde zůstali v prázdninovém domě strýce vévodkyně. I když je tento baleárský ostrov proslulý večírky, diskotékami a noční zábavou, i zde existují místa, která jsou ideální pro rodinnou dovolenou. Určitě by se jim líbilo například ve starobylém městě Santa Eulalia, jež se pyšní ojedinělou památkou, a sice starým římským akvaduktem. Pravdou ovšem je, že koronavirová situace na Baleárech, které tvoří ostrovy Ibiza, Mallorca, Menorca a Formentera, není příliš růžová. Cestovat tam bude tak nejspíš složitější.

Mustique

V minulosti si princ William s Kate a dětmi užili rodinnou dovolenou na soukromém karibském ostrově Mustique. Pobyt zde strávili spolu s Carole a Michaelem Middletonovými, rodiči Kate, kteří sem jezdí odpočívat pravidelně. Ostrov je součástí státu Svatý Vincent a Grenadiny. Bývalo to i oblíbené prázdninové místo mladší sestry královny Alžběty II., princezny Margaret.

Malta

Jak uvádí Hello magazine, britská královská rodina má k Maltě, největšímu ostrovu v Maltském souostroví, ležícím v centrální oblasti Středozemního moře, velmi blízký vztah. Ostatně, není divu. Královna Alžběta II. a zesnulý vévoda z Edinburghu zde žili od roku 1949 do roku 1951, kdy princ Philip vykonával námořní službu. Vévodkyně Kate měla v roce 2014 absolvovat sólovou cestu na Maltu, ale místo ní nakonec odjel princ William. V té době byla totiž Kate těhotná s princeznou Charlotte a trpěla těžkými ranními nevolnostmi.

Princ William se zde zúčastnil 50. výročí maltské nezávislosti. Při svém projevu tenkrát pronesl: „Kate mě požádala, abych vám řekl, jak moc jí je líto, že vám všem nemohla osobně předat královniny pozdravy. Velmi se sem těšila.“ Podle Hello magazine je ale dost dobře možné, že když jsou děti vévodkyně a vévody větší, možná se budou chtít jejich rodiče spolu s nimi podívat tam, kde prožila část života královna Alžběta II. a její zesnulý manžel princ Philip.

Gibraltar

Britské zahraniční území na jižním pobřeží Španělska hostilo v průběhu let mnoho královských osobností, a to včetně prince Charlese a princezny Diany na jejich svatební cestě v roce 1981. Jestli zde trávil dovolenou i princ William s Kate a dětmi, není známo. Koronavirová situace tam je ale vcelku příznivá, takže by jim toho v cestě moc nebránilo.

Vezme si princ William příklad z otce?

Pro Brity se od 19. července otevřely další dvě destinace, a sice Chorvatsko a Bulharsko. Williamův otec, princ Charles, zamířil v roce 2016 se svou manželkou Camillou na zahraniční cestu právě do Chorvatska. Vzhledem k tomu, že tam bude určitě tepleji než ve Velké Británii, i to může být jedna z možností, kam se princ William vydá s rodinou na dovolenou.

Doma je doma

Je docela dobře možné, že sympatická rodina zůstane doma. Vévodkyně Kate už před dvěma lety při své cestě do Keswicku v Cumbrii prozradila, že strávila s Williamem, Georgem, Charlotte a Louisem pár dní v tamním národním parku, který je největší v Anglii.

Královna Alžběta dává vzhledem ke svému pokročilému věku přednost létu na skotském panství Balmoral. A s největší pravděpodobností se k ní během prázdnin přidají i rodinní příslušníci, stejně jako tomu bylo i v předcházejících letech. Možná princ William stráví s rodinou hezkých pár dní právě tam.