Délka šatů, materiál nebo barva. Pokud jde o oblékání, členové britské královské rodiny musí dodržovat řadu striktních nařízení. Patří sem i pravidla intimní módy. Jaké spodní prádlo tedy nosí vévodkyně Kate?

Jedno se musí nechat. Cokoli si vévodkyně Kate vezme na sebe, vypadá v tom nádherně. Ať už se objeví na veřejnosti v nové blůze, svetru, saku nebo šatech, vždy je buď stejný nebo podobný kousek vyprodán během několika hodin. Ale ať už jsou outfity vévodkyně z Cambridge jakkoli stylové, vždy se musí chovat podle určitých zásady etikety. Zejména dodržuje pravidla intimní módy.

Speciální spodní prádlo

Rub toho, že je členkou britské královské rodiny samozřejmě nepociťuje pouze vévodkyně Kate, ale i další příbuzné, kterých se tato pravidla intimní módy také týkají. I když se manželka prince Williama udržuje ve formě a má opravdu šik postavu, při vystupování na veřejnosti nepoužívá krajkové podprsenky nebo dokonce tanga. Jak zmínila pro magazín The Sun odbornice na etiketu Myka Meier, při jakýchkoli příležitostech spojených s pracovními povinnostmi musí nosit speciální spodní prádlo.

Co vyžadují pravidla intimní módy

Nejenom ženám, ale ani mužům by se takové požadavky nejspíš nelíbily. Královské prádlo totiž tak trochu připomíná plavky v celku. Navíc je vyrobeno z materiálu, který i při poryvu větru udrží sukně šlechtičen přesně tam, kde mají být. Že to ale ne vždy funguje i přes tento funkční doplněk, už dokázala právě vévodkyně Kate, která před pár lety odhalila „zakázanou zónu“, když poblíž ní vzlétla helikoptéra. V každém případě udělala radost okolo stojícím fotografům.

Horko? Šlechtičny mají smůlu

Odbornice na etiketu Myka Meier odhalila i další zajímavý fakt. K tomu, aby prádlo zůstalo zejména na zahraničních cestách skryté, napomáhají těžké látky, ze kterých jsou ušité oficiální šaty nebo kostýmky. Nestane se tak, že by při výstupu z letadla došlo k trapasu. Asi se v takových oděvech zástupkyně britské královské rodiny zapotí, ale pravidla intimní módy jsou zkrátka neúprosná.

Ostatně, vzhledem k dokonalým outfitům z dílen britských i světových návrhářů je to vlastně i tak trochu nutnost. Nikdo přece nechce, aby místo dokonalých a stylových modelů uvízlo v hledáčku pozornosti prosvítající nebo nedej bože vykukující spodní prádlo. Pravidla intimní módy tak skrývají ještě dva detaily. A sice fakt, že vše pod šaty musí být bezešvé a v tělové barvě. Například vévodkyně Kate rovněž nosí šaty, které jsou vytvarované přímo na tělo. Tím odpadá nutnost si ještě oblékat podprsenku.

Neposedné vlasy

„Stejně jako šaty, létají i vlasy,“ zmínila Myka Meier pro list The Sun další problém. „Často je v cílových destinacích na zahraničních cestách větrno. A protože výstup z letadla bývá to první, co fotografové zachytí, dámy často vycházejí už s klobouky na hlavě.“ Na závěr rozhovoru pak Myka přidala jednu zajímavost o královně Alžbětě II. Víte, proč jí se sukně nikdy nezvedají ani v tom největším větru? Tajemství se skrývá v lemu jejích šatů, kam jí královský krejčí zašívá záclonové závaží.