Všimli jste si, že když se cítíte skleslí, bez nálady a utápíte se v depresivních myšlenkách, přitahujete do života jenom ty špatné věci i lidi? Pokud je takový utrápený stav vaším tématem číslo jedna, je na čase říct stop a přivolat do života pozitivní energie. Jde to snadno.

V životě jsme všichni obklopeni pozitivními a negativními vlnami, a ty zmíněné druhé mohou výrazně bránit našemu rozvoji, radosti, štěstí a pohodě. Je třeba si uvědomit, že negativní energie se projevují zejména v hlubokém pocitu neklidu. Nejenom že podněcují špatnou náladu a hádky, ale také setkávání s nesprávnými lidmi. Jak tedy dostat zpátky do života pozitivní energie? Zkuste to s pomocí následujících čtyř kroků.

1. Uspořádejte si domov

Fakt, že máte vyluxováno a utřený prach ještě neznamená, že se ve vašem domově musíte cítit dobře. Vnitřní neklid totiž vyvolá i chaotické uspořádání. Proto je dobré čas od času vytřídit všechny nepotřebné a zbytečné věci. A klidně tomu můžete říkat třeba jarní úklid. Uvidíte, jak z vás spadne pomyslná tíha a domov se pro vás znovu stane oázou pohody a pozitivní energie, kde vás ani v nejmenším nenapadne přemýšlet o negativních věcech.

2. Upřednostňujte přirozené světlo

Přirozené světlo má velký vliv na naši náladu. Problém je v tom, že se nám ho během podzimu a zimy nedostává. Řešením může být plnospektrální umělé osvětlení, které působí jako přirozené. To znamená, že nezkresluje barvy, nevrhá ostré stíny, nebliká a umožňuje rozlišovat velmi malé objekty. Kromě toho, že působí příznivě na psychiku, tedy vyvolává pozitivní energie, je také zdravější pro oči.

3. Pozitivní energie z rostlin

Na pohodu a duševní zdraví mají pozitivní vliv rostliny. Zkuste je přidat nejenom do vašeho domova, ale i kanceláře. Pozitivní energie se znásobí díky bambusu nebo kaktusům, o kterých se říká, že dokážou svého majitele bránit před negativními lidmi. Stejně tak chryzantémy tlumí hádky a napětí a orchideje jsou nositelkami pohody a klidu. Jestliže k zeleným rostlinám přidáte i řezané květiny, dejte si pozor na to, aby vám ve váze neuschly a nezůstaly pozapomenuty, protože v takovém případě ve vás spíš vyvolají smutek než pozitivní energii.

4. Hezké věci

Pozitivní energie je rovněž o hezkých věcech. Vyvolávají ji obrázky, vzpomínky na různá místa, kde vám bylo dobře, předměty, které vás každý den inspirují nebo motivují, knihy, plakáty, pozitivní citáty a podobně. Náladu zlepší i talisman, ke kterému si člověk dokáže vytvořit až závislý vztah.

Text: Martina Hálková
Foto: Lookstudio, Freepik licence