Ve 20 letech hledáme svůj styl. Po 40 už bychom měly mít v šatníku jasno. Tedy minimálně v tom, jaké oblečení se nám s léty osvědčilo natolik, že si vydobylo v naší skříni pevné místo. Stálicemi pro toto období bývá následujících pět kousků.

Mimochodem, pokud se i po 40 v módě stále hledáte, tyhle hvězdy dámského šatníku se vám mohou hodit jako základ pro vlastní styl, ve kterém se budete cítit dobře.

Nadčasová bílá halenka

V módě po 40 neexistuje nic, s čím by si bílá halenka neporadila. Tento fakt je dán její nadčasovostí a snadnou kombinovatelností s různými sukněmi, kalhotami nebo šortkami. S bílou halenkou jste vždy vhodně oblečené nejenom v kanceláři, ale v kombinaci například s džínovou sukní nebo kraťasy vám to bude slušet i ve volných chvílích. Pravdou je, že tenhle módní základ klidně může ve vaší skříni viset i v několika různých variantách. Užijete je totiž všechny.

Ženy po 40 potřebují dobře padnoucí sako

Tenhle módní základ užijte jak při formálních, tak i běžných příležitostech. I když jsou v současné době v módě oversized blejzry, tedy takové, které působí dojmem, že pocházejí z partnerovy skříně, po 40 na ně zapomeňte. Kvalitní sako může být nadčasová záležitost, ale pouze v případě, že vám bude dokonale sedět. Vhodné střihy totiž přečkají všelijaké módní trendy a i po pár letech vypadají stále dobře a vy se v nich budete cítit pohodlně. Ovšem pozor: nebojte se experimentovat s barvami. Pokud si pořídíte blejzr ve výrazné červené, během okamžiku jím vylepšíte třeba jednoduchý outfit skládající se z bílého trička, případně zmíněné halenky, a džínů.

Nebojte se zavinovacích šatů

Možná vás to překvapí, ale právě tenhle módní základ ocení ženy po 40 mnohem více než klasické šaty. Zavinovací šaty totiž vždy vypadají na ženách lichotivě, protože vytvářejí krásnou siluetu. Vzhledem k tomu, že je lze snadno přizpůsobit osobním preferencím a potřebám, hodí se pro jakoukoli postavu. Navíc můžete tenhle typ nosit během celého roku.

Po 40 to chce klasický kabát

Jarní, podzimní nebo zimní bundy jsou určitě fajn. Ženy po 40 ale potřebují klasický kabát. Pokud je dobře zvolený, dotáhne outfit k dokonalosti. Vlastně funguje stejně jako sako. Jednoduché kombinaci kalhot, trička nebo svetříku dodá elegantní styl. Při výběru se zaměřte hlavně na velikost, střih a kvalitní materiál. Myslete na to, že nadčasový styl vám ve skříni rozhodně pár let vydrží.

Pohodlí jménem culotte

Co si budeme povídat, po 40 to chce už trochu pohodlí. Právě kalhoty culotte neboli „kulotky“ představují skvělou alternativu k poněkud těsnějším džínům. Nemluvě o tom, že dodávají outfitu svěží vzhled. Oceníte na nich pohodlí kalhot a přitom lehkost sukní. Tahle kombinace je předurčuje ke každodennímu nošení. A co k nim? V zásadě všechno, protože jsou vhodné jak pro ležérní, tak formální příležitosti.