Ne nadarmo se říká, že pes a jeho pán vypadají v určitém okamžiku stejně. Obvykle si totiž psa vybíráme pocitově a podle nátury. Někomu může v rozhodování pomoci i znamení horoskopu. A jaký nejlepší přítel člověka se hodí k vám?

Pes je závazek na řadu let. Proto by měl mít charakterové vlastnosti, které budou ladit s vašimi. Jestliže se nemůžete rozhodnout, jaké plemeno je pro vás nejvhodnější, podívejte se, co říkají hvězdy.

Beran (21. března – 19. dubna)

Berani jsou odhodlaní, sebevědomí a milují přírodu a dobrodružství. A to samé by mělo platit pro jejich čtyřnohé přátele. Takové vlastnosti dokonale vystihuje Jack Russel, který představuje nejenom ideálního společníka na dlouhé procházky a pohyb v přírodě, ale je to současně veselý, akční a spokojený pes. Se šťastnou povahou Berana ladí jednoznačně.

Býk (20. dubna – 20. května)

Lidé narození v Býku jsou loajální a svědomitě dokončují vše, co začali. Jsou to lidé veskrze tolerantní a často své okolí neberou moc vážně. Na jednu stranu kliďasové, na stranu druhou poněkud tvrdohlaví. Zapomeňte na to, že byste s nimi cokoli svedli silou. Když budou chtít jít sportovat, půjdou, když se rozhodnou odpočívat na pohovce, nehnete s nimi. Navíc jim to tam bude vyhovovat ve společnosti bernského salašnického psa, který se vyznačuje stejnými povahovými vlastnostmi.

Blíženci (21. května – 20. června)

Toto znamení horoskopu je pohodové a vyznačuje se smyslem pro humor. Působí lehce potrhlým a nervózním dojmem. Blíženci jsou diplomaté, což je asi na jednu stranu dobře, protože jsou poněkud nestálí. Jejich výmluvnost jim ovšem také pomáhá rychle navazovat nové kontakty. Jaký pes se chová dost podobným způsobem? Nepřipomínají vám Blíženci tak trochu labradora? Přesně tak. Proto jim to spolu náramně ladí.

Rak (21. června – 22. července)

Raci jsou milující, dobromyslní, starostliví, intuitivní a také citliví. Na druhou stranu ale. vědí, kdy je třeba projevit přísnost. Z toho důvodu je pro ně vhodný pes pitbullteriér, protože i přes svou pověst je to plemeno, které by pro svou rodinu dýchalo. A Raci to s ním umí dobře.

Lev (23. července – 22. srpna)

Lidé narození ve znamení Lva jsou hrdí a sebevědomí. Jsou chytří a pracovití, neplýtvají energií a jdou hned k jádru věci. Kromě toho se často vyznačují nevyžádanými radami a vy najednou zjistíte, že vás jaksi mimoděk řídí. Takový je německý ovčák. Inteligentní pes, kterému se musí čas od času připomenout, kde je jeho místo. A s tím nemá Lev rozhodně žádný problém.

Panna (23. srpna – 22. září)

Panny jsou praktické, věrné a rády se neustále učí nové věci, které ovšem potřebují dělat za nějakým účelem. Jsou vstřícné, ale nedávají to najevo, protože vědí, že nemusí. Nečekejte proto, že se vám budou nějak příliš vnucovat. K takové povaze se skvěle hodí pes plemene bígl. S Pannou tvoří ideální tým.

Váhy (23. září – 22. října)

Hodní a laskaví představitelé tohoto znamení nedělají nic jiného, než že věčně hledají životní harmonii a tohle hledání jim předurčuje i jejich netrpělivost. Jsou vysoce inteligentní a hned tak se pro něco nerozhodnou, s někým nespřátelí. Zkrátka neustále váží všechna pro a proti svého rozhodnutí. Pes, se kterým si budou rozumět na první dobrou, je jednoznačně border kolie právě pro její inteligenci a určitou opatrnost.

Štír (23. října – 21. listopadu)

Komunikace se Štírem může být občas hodně náročná. Když nechce, komplimenty na něj neplatí a ostrá slova už vůbec ne. On ví, že je dobrý, a je na to hrdý. I když působí silným a klidným dojmem, jeho duše se občas emocionálně rozsype. Vydrží toho dost, ale když se naštve, je dobré mu jít z cesty. Hodně podobnými vlastnostmi se vyznačuje psí plemeno rotvajler.

Střelec (23. listopadu – 21. prosince)

Lidé ve znamení Střelce to nemají v životě snadné, a to zejména kvůli nevhodným komentářům, díky kterým bývají označováni za netaktní. Vyznávají dobrodružství, důležitá je pro ně svoboda. Pevnou kotvou a nejlepším přítelem je pro něj pes plemene zlatý retrívr, který chápe Střelcovu poněkud komplikovanou povahu.

Kozoroh (22. prosince – 19. ledna)

Lidé narození ve znamení Kozoroha jsou ambiciozní a cílevědomí. Typická je pro ně zodpovědnost a pracovitost. Jsou to spolehliví introverti se sklonem k ironii a sarkasmu. Ve spojení s ambicemi a vůdčími schopnostmi jsou pes shiba inu a Kozoroh dokonalým týmem snů.

Vodnář (20. ledna – 18. února)

Přátelský Vodnář, který miluje společnost, se rád obklopuje blízkými lidmi, k nimž patří i pes plemene Aljašský malamut. Ten, stejně jako jeho pán, miluje svobodu a pohyb venku. Nejenom v tomto ohledu si oba náramně rozumějí.

Ryby (19. února – 20. března)

Ryby jsou křehké a velmi citlivé. Ocení pozornost, při které se tak trochu předvádějí. Typická je pro ně emocionalita, empatie a kreativita. Díky těmto vlastnostem si velmi dobře rozumí s mopsíkem, jenž dokonale zapadá do rybího horoskopu.