Často míváme jednu oblíbenou barvu, do které ladíme oblečení, ale také třeba různé doplňky nebo vybavení domácnosti. Na otázku, proč právě tento konkrétní odstín, většina lidí odpovídá, protože se jim zkrátka líbí. Jenže v jejich rozhodnutí může hrát roli i znamení horoskopu.

Každé znamení horoskopu se vyznačuje určitými vlastnostmi, které skládají osobnostní celek. K nim náleží i barvy, jež tyto rysy zlepšují. Pokud k vám patří třeba modrá, neznamená to, že si musíte tuto oblíbenou barvu obléci od hlavy až k patě. Stačí, když si pořídíte třeba modrý šátek, kravatu nebo prsten s modrým kamenem. Ani z bydlení nemusíte dělat modrý interiér, dobře poslouží i různé modré doplňky. A jaká barva je součástí vašeho znamení horoskopu?

Kozoroh (22. prosince – 19. ledna): Hnědá a šedá

Lidé narození v tomto znamení jsou známí svou disciplinovaností a zodpovědností. Drží se při zemi, jsou pracovití a mají realistické vidění světa. Oblíbenou barvu znamení horoskopu Kozoroha nepředstavuje jedna, ale hned dvě barvy, a sice hnědá a šedá. Tyto neutrální odstíny jsou základem jakéhokoli šatníku nebo interiéru. Hnědá je spojená s vážností a stabilitou. Šedá, co by neutrální barva na pomezí černé a bílé je stabilní, zralá a tak trochu tajemná. Postavíte na ní jakýkoli outfit i bytový design.

Vodnář (20. ledna – 18. února): Oblíbenou barvu definuje modrá

Kreativnímu, sociálně uvědomělému, nezávislému a přátelskému Vodnáři dodává sílu barva nebe i moře. Svému nositeli přináší klid a radost. Současně vytváří takovou atmosféru i pro své okolí. Modrá je spojována s uměním, šperky, vodou, ohleduplností, vyrovnaností a nadhledem. Pomáhá rozvíjet uměleckou stránku a soustředění.

Ryby (19. února – 20. března): Svěžest zelené

Ryby mají svůj čas v těsném předjaří. Vyznačují se proto čerstvou, až nádherně svěží silou, jak ji vnímáme u první jarní trávy. Pro toto znamení horoskopu je typická emocionalita, empatie, kreativita a duchovno. Oblíbenou barvu zelenou spojuje s přírodou, relaxací, novým růstem, zdravím a vitalitou. Narodili jste se ve znamení Ryb? Obklopte se zelení a choďte často na procházky do přírody. Udělá vám to dobře.

Beran (21. března – 19. dubna): V červených tónech

Oblíbenou barvu pro šťastného a odvážného Berana představuje červená. Vlastně ani není divu, protože červená je intenzivní, romantická, veselá a znamená nebezpečí a vzrušení. To je jak dělané pro toto ohnivé znamení, které je pověstné svou vášní, motivací, odhodláním, vůdčími schopnostmi a láskou k dobrodružství. Dámy, nahoďte červenou rtěnku, pánové kravatu a svět je váš.

Býk (20. dubna – 20. května): Tradiční zelená

Klasická zelená barva je stejně spolehlivá a konzistentní jako Býk. Je to barva přírody, rovnováhy a klidu. Tuto oblíbenou barvu Býk potřebuje k regeneraci a načerpání nové síly. Zelená je barva klidu, komunikace a stability. Její nositelé jsou rození motivátoři, koučové, zkrátka lidé ochotní pomáhat.

Blíženci (21. května – 20. června): Oblíbenou barvu představuje žlutá

Barva slunce žlutá je jasná a inspirativní, což znamená, že je to perfektní odstín pro pozitivní Blížence. Tohle znamení horoskopu je kromě jiného pohodové, stejně jako žlutá, která s sebou přináší štěstí a optimismus.

Rak (21. června – 22. července): V kombinaci bílé a stříbrné

Raci jsou loajální, intuitivní, starostliví a citliví. Jejich znamení horoskopu doplňují dvě barvy, bílá a stříbrná. Stejně jako jiskřivé diamanty, bílé povlečení a prázdná plátna jsou tyto barvy známé svou čistotou a krásou. Nosit bílou nebo stříbrnou barvu může Rakům pomoci najít v sobě klid, pohodlí a naději.

Lev (23. července – 22. srpna): Král zvířat ve zlaté

Když chtějí Lvi vyčnívat z davu a užívat si své sebevědomější já, měli by nosit zlatou. Tato barva je tradičně spojována s královskou hodností, bohatstvím, úspěchem a extravagancí, takže se budete cítit pozitivně, velkoryse a jako hvězda, kterou jste.

Panna (23. srpna – 22. září): Zelená a hnědá

Panny jsou praktické, věrné a rády se zaměřují na sebezdokonalování. Asi pak není divu, že jedním z jejich důležitých rysů je perfekcionismus. Jako znamení Země, jim přináleží barvy hnědá a zelená, které se vyskytují v přírodě. Přičemž hnědá je spolehlivá a moudrá a zelená svěží, zdravá a povzbuzující.

Váhy (23. září – 22. října): V růžové a modré

Váhy milují velkorysost, shovívavost a rovnováhu. Energizujícími barvami tohoto znamení horoskopu jsou růžová a modrá, které sice působí jako protipóly, ale ve skutečnosti se vzájemně doplňují. Růžová je uklidňující, spojená s láskou, ženskostí, optimismem a laskavostí, zatímco modrá je regenerační, spojená s oceánem nebo nebem a také upřímností, intelektuálností a ohleduplností.

Štír (23. října – 21. listopadu): Nejtajemnější znamení má oblíbenou barvu černou

Snad nejzáhadnějším znamením zvěrokruhu jsou Štíři. Odvážní, ambiciózní, tajemní a asertivní. Jejich barvou je černá, která je známá svou sofistikovaností a výkonností. Povzbuďte svou sílu a zvídavou povahu tím, že budete nosit černou.

Střelec (22. listopadu – 21. prosince): Královská fialová

Říká se jí barva králů pro její oblibu u panovníků napříč historií. Není divu, že ji obklopuje barva luxusu, ušlechtilosti, moudrosti, důstojnosti, mystiky a klidu. Střelec tuto oblíbenou barvu využívá k tomu, aby byl více přátelštější, upřímnější a spontánnější. Pokud chcete být milí Střelci více společenští a otevření, vyrazte v čemkoli fialovém.