Ženy se obvykle zajímají o módu a o to, co jim sluší. Mnohé znají nejnovější trendy a pravidelně si jimi doplňují šatník. Ale bez ohledu na to, jak skvěle se v módě vyznají, řada z nich se nevědomky pravidelně dopouští stylingových chyb. A jak vypadají takové módní přešlapy?

Nemusíte si jich všimnout, protože by vás vlastně ani nenapadlo, že se vám něco takového může stát. Nejenom v tom bývají módní přešlapy občas i pořádné trapasy. Řekneme vám, na co všechno je třeba si dát pozor.

Špatně padnoucí oblečení a nevhodná podprsenka

Děje se to často. Koupíme si buď příliš velké oblečení, protože v něm skryjeme kila navíc, nebo příliš malé s nerealistickým snem, že do něj zhubneme. Jenže o číslo větší konfekce navozuje pytlovitý vzhled a malé kousky dávají krutě vyniknout oblíbeným sladkostem. Módní přešlapy jak vyšité. Vyplatí se proto zkoušet a u nákupů v e-shopech vybírat pouze ověřené značky a velikosti.

Módní přešlapy obvykle korunuje špatně padnoucí podprsenka. Příliš malá vytlačuje prsa z košíčků do stran a pod tričkem či halenkou vytváří nevzhledné faldíky. Nehledě na to, že takový špatně padnoucí kousek může v dlouhodobém horizontu způsobit i silné bolesti zad. Proto jejímu výběru věnujte dostatečný čas. Podprsenka je ale také důvodem pro další stylingovou chybu …

Viditelná ramínka

V hezkém počasí jsou ideální halenky a šaty s carmen výstřihem, pod které si řada žen oblékne podprsenku s klasickými ramínky, která zničí celý outfit. Navíc, a to si nalijme čistého vína, transparentní podpory obvykle vůbec nejsou tak neviditelné. Zpravidla příliš září, protože neodpovídají barvě pleti jejich nositelky. Na léto si proto pořiďte podprsenku typu bandeau nebo se špagetovými ramínky, jež jsou pro tento typ oblečení rovněž vhodná.

Módní přešlapy ve špinavých botách

Někdy to vypadá, že vaše boty viděly kartáč na Ježíška. A to je špatně. Můžete mít stokrát trendy outfit podle poslední módy. Ten ale doslova „zabijete“ špinavými botami. Pokud vám tedy záleží na vašem vzhledu, než vyjdete ze dveří, vždy zkontrolujte, jestli máte čisté boty.

Příliš mnoho značek

Módní přešlapy ve značkách obvykle zvládají ženy, které si mohou dovolit dražší designové kousky a občas mají tendenci to přehánět. Pak se objeví taška Louis Vuitton v kombinaci s šátkem Burberry, botami UGG a třeba opaskem Hermès. Je škoda shodit výjimečnost těchto jednotlivých labelů tím, že je postavíte vedle sebe. Daleko lepší je vybrat si jeden a přidat ho k pěknému nadčasovému základu.

Gumička na zápěstí

Dlouhé vlasy jsou ozdobou každé ženy. Jenže taková hříva může být v každodenním životě celkem otravná. Dlouhovlásky tak mívají vždy po ruce gumičku. Tedy ani ne tak po ruce, jako spíš na ní. Tenhle zvyk je sice možná praktický, ale rozhodně nijak hezký. Vlasovou ozdobu proto schovejte do kapsy, kde vám rozhodně nenaruší styl, a vyndejte, až bude třeba.

Viditelné spodní prádlo

Ano, módní přešlapy vede spodní prádlo. Často ráno v rychlosti popadneme kousek, který je příliš tmavý nebo vzorovaný. A pod tenčími látkami je zkrátka vidět. Ženy jsou obvykle přesvědčeny, že pod bílý top, sukni nebo kalhoty patří bílé prádlo. Problém je v tom, že nemáme bílou pleť, takže taková bílá podprsenka nebo kalhotky doslova z pod outfitu září. Řešením je spodní prádlo v barvě tónu vaší pleti, světle růžové nebo krémové. Vhodné je také bezešvé hladké prádlo, které se pod svrchním oblečením krásně ztratí.

Módní přešlapy v ponožkách

Módní přešlapy v ponožkách jsou typické zejména pro letní období. Obléknete si šortky, tenisky, ale ponožky k oblečení nějak nesedí. A naboso v teniskách také nelze chodit. Možnosti jsou dvě. Buď sáhnete po ponožkách, které jsou v botách zcela ,,neviditelné“, a to i v balerínkách, nebo zvolíte obzvlášť barevné kousky, jež přitáhnou v pozitivním slova smyslu pozornost.