Lockdown jede na plné obrátky a době stresové neuteče nikdo. Zejména v tomhle těžkém období je ale třeba najít si každý den alespoň malou relaxační chvilku, která naše myšlenky nasměruje mimo stresující témata. A takovou možnost nabízejí koníčky. Co všechno se dá v době zavřené dělat?


Antistresové omalovánky

Trend omalovánek pro dospělé se objevil už před několika lety. Během lockdownu se ovšem znovu objevily na scéně. Ani se tomu nedivíme. Tahle terapeutická aktivita, ke které vám stačí jenom něco vybarvit, vám totiž nejenom udělá radost, ale současně pomůže odbourat stres, protože se v myšlenkách budete alespoň nějakou chvilku zabývat něčím jiným. A v současné situaci fungují i takové věci, jako soustředění pozornosti na to, abyste nepřetáhli…

Vrhněte se na psaní

Psaní deníků je tradiční hobby, které podporuje sebereflexi a klid. Bylo prokázáno, že psaní myšlenek na papír, nebo i do telefonu, zmírňuje depresivní pocity, které s sebou nese právě lockdown. Udělejte si z toho zvyk, který můžete provozovat buď hned ráno po probuzení nebo těsně před spaním. Mohlo by vám to pomoci očistit mysl od negativních myšlenek a vnést do vašeho života pozitivní energii.

Láska ke čtení v lockdownu

Řada lidí ráda čte, tedy když na to má čas. A lockdown ho teď nabízí docela dost. Vám tak vlastně nahrává v tom, abyste se vrátili ke svému tak trochu opomenutému koníčku a pustili se do čtení knih, na které se v poslední době třeba nedostalo. Ponořit se se do napínavého příběhu tak může být přesně to, co vás odvede od starostí, trápení a stresu.

Hudba uklidňuje

Umíte hrát na nějaký hudební nástroj? A kdy jste si jen tak sedli ke klavíru nebo vzali do ruky kytaru a vybrnkali pár akordů? Hudba je velice uklidňují, tak proč jí nedat šanci právě v této době. Pokud hrát neumíte, v lockdownu se to můžete naučit, protože na internetu se dá najít řada různých hudebních online lekcí.

Zkuste origami

Znáte toto starověké umění skládání papíru, ke kterému potřebujete pro začátek jenom papír, nůžky, lepidlo a barevné fixy? V lockdownu je to ideální trávení času, protože vyžaduje čas a pořádné soustředění. A co si budeme povídat, momentálně není nic lepšího, než vypnutí reality a ponoření se do složitého úkolu, jakým skládanky origami bezpochyby jsou.

Text: Martina Hálková
Foto: House photo created by freepik – www.freepik.com