Co si vybavíte, když se řekne korek? Většina lidí korkovou zátku nebo bytový doplněk. Jenže z tohoto materiálu se vyrábějí i úžasné kabelky různých druhů a velikostí. Právě korkové tašky jsou také hitem léta 2021. Podívejte se na ty nejkrásnější modely.

Korkové tašky překvapí svým neformálním vzhledem a udržitelností. Jejich základ tvoří stromová kůra z korkového dubu. Ten se pěstuje především v Portugalsku. Důležitou vlastností tohoto materiálu je jeho vodoodpudivost a odolnost. Dá se tedy říci, že vás nezradí v žádné situaci a navíc toho vydrží opravdu hodně.

Spousta tvarů a využití

Právě je čas dovolených. Hodit se tak budou modely XXL, kam hodíte v létě ručník, opalovací krém a můžete vyrazit na pláž. Objemná a hlavně pevná taška samozřejmě pojme i poměrně velký nákup. Z korku se vyrábějí malé kabelky přes rameno, sportovní tašky a oblíbené jsou i batůžky. Další výhodou těchto ležérních doplňků je fakt, že se dají kombinovat mnoha způsoby a vydrží vám několik let.

Jak nosit XXL korkové tašky

Minimalistické korkové tašky vyžadují minimalistický přístup. Pokud si pořídíte velikost XXL, pravděpodobně s ní vyrazíte na pláž, romantický piknik, výlet, či kamkoli jinam, kde budete potřebovat pár věcí navíc. Nejvíc jí to bude slušet ve společnosti černé nebo bílé lněné košile, džínových šortek nebo jednobarevných šatů z přírodního materiálu.

Korkové psaníčko na řetízku

Hledáte dokonalou společnost na večer? Tohle umí varianta korkové tašky – praktické psaníčko. V této roční době skvěle ladí s letními šaty nebo květinovými blejzry. Korkové psaníčko ve světlé barvě úžasně doplní i leopardí vzor na oblečení. A tahle dvojka z vás rázem udělá královny letního večera. Mimochodem, tyto korkové tašky užijete i v jiných ročních obdobích, například k podzimnímu oblečení.

Pro sportovní typy: Korkové ledvinky

Pokud milujete pohyb a chcete mít neustále volné ruce, vsaďte na ledvinky z korku. V kombinaci s džínami a jednoduchou košilí vytvoříte dokonalý, sportovně ležérní outfit. Až budete potřebovat přidat trochu více elegantního vzhledu, sáhněte po zlatých špercích, které se k hnědé barvě tohoto přírodního materiálu dokonale hodí.

V létě si zamilujete korkové vaky

Korkové tašky ve variantě vaku či pytle, chcete-li, jsou skvělým kompromisem mezi batohem a kabelkou. Na prohlídku prázdninového místa vyrazíte s korkovým vakem ve tvaru kabelky, který později stačí roztáhnout a použít k odpolednímu nakupování. Bez ohledu na to kde a kdy, korek se zkrátka hodí vždy.

Korkové tipy na konec

Nejenom korkové tašky, ale díky vyladěnému zpracování, kdy je možné korek tvarovat do všelijakých rozličných tvarů, si můžete pořídit i různé korkové módní doplňky. Obzvlášť oblíbené jsou peněženky, opasky nebo tašky na notebooky. Barva přírodního korku je nadčasová, navíc se dá tento materiál poměrně dobře stínovat a výrobci si dnes umí pohrát i se vzory. Korkové léto tak budiž pochváleno.