Léto, prázdniny a čas dovolených vyžadují změnu outfitu. Obvykle vybíráme lehké a vzdušné materiály a jednoduché střihy, ve kterých se budeme cítit pohodlně. Co se zdá bezproblémové, ale ve skutečnosti tak nemusí být, protože letní módní chyby se dělají mnohem snadněji, než si myslíte.

Letní období s sebou přináší slunce, teplo a možnost trávit více času venku. Příjemný outfit, ve kterém přežijeme i to největší vedro, obvykle skládáme z drobnějších kousků, ve kterých se ale dá celkem snadno zakopnout. Jaké letní módní chyby bývají nejčastější?

Vybíráte nevhodné spodní prádlo

Outfit v monochromatickém vzhledu bílé barvy představuje v letních měsících nadčasovou klasiku. Je svěží, elegantní, radost na něj pohledět. Ovšem jen do té doby, než se zapomenete a obléknete si pod něj barevné spodní prádlo. Další častou chybou je prádlo bílé, které pod oblečením prosvítá stejně jako barvy a vzory. Co s tím? Vyberte takové, které barevně odpovídá vašemu tónu pleti. Tento detail totiž sníží barevné kontrasty a prádlo se pod lehkými či bílými materiály lépe „schová“. Pozor si dejte i na topy s odhalenými rameny. Řada žen pod ně obléká podprsenky s průhlednými ramínky, jenže ve skutečnosti jsou nejenom snadno rozpoznatelné, ale pokožka se pod nimi rychle potí. Ideální pro letní období je proto podprsenka bez ramínek.

Letní módní chyby v materiálech

I když jsou hadříky z polyesteru či jiných syntetických materiálů levné, zejména v létě by měla hrát prim kvalita. Jde o to, že v oblečení, které má vysoký podíl umělých vláken bude vaše pokožka hůř dýchat a vy se tak rychleji zpotíte. Proto jsou během letních měsíců mnohem lepší volbou lehké tkaniny z přírodních vláken. V ideálním případě by jednotlivé kousky vašeho outfitu měly být prodyšné a chladivé, například vyrobené z hedvábí. Myslete rovněž na správnou volbu materiálu spodního prádla. Šanci by mělo dostat konopí, které se vyznačuje i antibakteriálními vlastnostmi, oblíbená je bavlna nebo viskóza. Pro mnohé může být překvapením, že ke vhodným materiálům na léto patří i vlna, která je prodyšná, antibakteriální a v létě dokáže ochladit.

Ach ty boty!

Myslíte si, že v létě nemůžete v sandálech nic pokazit? Chyba lávky. Zejména, pokud nevěnujete pozornost správné velikosti. Jestliže vám přesahují prsty ven, anebo pata nelícuje s botou, budou i ty nejkrásnější sandálky vypadat příšerně. Pozor na on-line nakupování, při kterém můžete i při správné velikosti obuvi doplatit na různé tvary. Jestliže dáváte přednost uzavřeným botám, držte se dál od umělé kůže a jiných syntetických materiálů. Není nic nepříjemnějšího než zpocené nohy. Tento problém může vyřešit i design boty, například síťování, které propustí dovnitř vzduch a ven odvede teplo.

Letní módní chyby se skrývají i v kombinaci barev

I když je černá vždy vhodná a nadčasová, v letních měsících si můžete více věřit. Teplé období volá po pastelových barvách a jejich kombinacích. Myslete na to, že světlé barvy působí na vaše tělo chladivě, tmavé absorbují hodně slunečního světla a tepla. Pozor si dejte zejména na divoké míchanice vzorů. Outfit bude působit lépe, pokud nastavíte barevné akcenty, které odpovídají vašemu tónu pleti. Anebo můžete zvolit jednu barvu, ale v několika různých odstínech.

Nesprávné velikosti způsobují skvrny od potu

Každé léto s sebou přináší tropické dny a s nimi i nesnesitelné horko. Je tedy celkem normální, že se v takových dnech potíme. Co už ale není zrovna vábné, jsou skvrny od potu. Nejenom že vypadají nevzhledně, ale také zanechávají na oblečení nehezké mapy. A jak nepustit tyto letní módní chyby do šatníku? Stačí, když při výběru oblečení zvolíte správnou velikost. V létě dávejte přednost topům se širokými rukávy a volnými střihy. Tak umožníte přístup vzduchu mezi vaši pokožku a oblečení, který vás následně ochladí. Jestliže se skutečně hodně potíte, dobrou službu odvedou takzvaná potítka, jež se všívají do podpaží a zabraňují nevzhledným zažloutlým flekům.