Máte rádi ledovou kávu? V létě tento nápoj skvěle osvěží a také povzbudí. Základ tvoří espresso, led a různé další složky, které ladí s kávou. Káva na ledu může být skvělým drinkem po náročném dni, ale chutnat bude i vašim přátelům.

Připravili jsme pro vás pár jednoduchých receptů, díky kterým tento osvěžující drink zvládnete i v domácích podmínkách.

Espresso tonic

Budete potřebovat: hrst ledu, 1 dcl toniku, dvojité espresso, na dozdobení plátek citronu, pomeranče nebo kůru z citrusů

Postup:

Do sklenice nasypte led a zalijte ho tonikem. Takto připravený nápoj vložte pod kávovou výpusť kávovaru a spusťte přípravu dvojitého espressa. Výsledný drink má nejenom skvělou chuť, ale současně je i vizuálně atraktivní díky odděleným vrstvám ve sklenici.

Espresso Martini

Budete potřebovat: 1 cl vodky, 1 cl kávového likéru (Kahlúa nebo Patron XO cafe), dvojité espresso, cukrový sirup (dle chuti), zrnka kávy k dozdobení

Postup:

V kávovaru si připravte dvojité espresso a spolu se zbývajícími ingrediencemi dejte do shakeru. Pořádně protřepejte. Takto připravený nápoj sceďte na ledové kostky do sklenice typu Coctail Glass – neboli klasické sklenky na Martini. Díky dvojitému espressu se vytvoří hustá pěna, která skvěle udrží například zrnka kávy.

Irská ledová káva

Budete potřebovat: 40 ml irské whiskey, 1 lžičku cukrového sirupu (cukru nebo medu), 150 ml kávy, například americano, 50 ml 30% smetany, led

Postup:

V kávovaru si připravte americano. Kávu zchlaďte vymícháním s několika kostkami ledu. Oslaďte sirupem (případně oslaďte ještě teplou kávu klasicky cukrem nebo medem, aby se lépe rozpustil). Smíchejte s irskou whiskey a nalijte do nachlazené sklenice. Navrch přidejte hustou, ale tekutou smetanu. Tu můžete připravit buď v shakeru nebo bude stačit sklenička od marmelády s víčkem. A pak už jen servírujte do oblíbené sklenice.

Dobrý tip

Kávu jsme připravovali v plnoautomatickém kávovaru Evidence Plus EA894 od značky Krups. Dá se v něm připravit až devatenáct různých nápojů, mezi nimi i klasické espresso, ristretto, doppio, americano, cappuccino, latte macchiato, espresso macchiato, flat white, ale také správně nahřátá voda na tři druhy čajů nebo samotná mléčná pěna. Milovníci tohoto lahodného nápoje ocení, že lze výslednou kávu uzpůsobit vlastním chuťovým preferencím. Navíc se tenhle šikovný pomocník velmi snadno obsluhuje.

Připravila: Komerční prezentace

Foto: Pixabay, archiv firmy