Kabelky patří k ženám stejně jako krásné šperky. Dobře vybraná kabelka vám navíc usnadní život, protože bude nejenom krásná, ale také praktická. Kabelky si ženy obvykle pořizují podle osobních preferencí. Přesto existuje pár tipů, na které je třeba při hledání té nej kabelky myslet.

Kabelky potřebují kolegyně. To zní sice zvláštně, ale skrývá se zatím jedna zásadní pravda, a sice, že si nevystačíte pouze s jednou kabelkou, ale je lepší mít ve skříni připravené alespoň tři druhy kabelek. A které to jsou?

Kabelky do práce

Někdo má rád sportovnější charakter kabelky a sáhne rovnou po elegantním batůžku, někdo dá přednost klasickému tvaru přes rameno. Pokud jde o velikost, určitě je lepší zvolit větší model, do kterého se vám vejde peněženka, klíče, kosmetické a další denní nezbytnosti, deštník a třeba i knížka. Na druhou stranu je třeba myslet na fakt, že kabelka se nerovná skladiště zbytečností, kam se kromě již zmíněného vejde i pecen chleba a cihla.

Kabelky do společnosti

Elegantní jsou malá psaníčka. Dobře vypadají modely do ruky, na druhou stranu jsou ale praktičtější varianty opatřené nenápadným řetízkem, díky kterým je manipulace s kabelkou pohodlnější. Při výběru tohoto typu kabelky je vhodné zvolit univerzální vzhled, díky kterému je pak možné si kabelku vzít k jakémukoli oblečení.

Nadčasový kousek

Každá žena by si alespoň jednou v životě měla pořídit ikonický designový kousek. Nestojí málo, obvykle bývají vyrobené z kůže a většinou se jedná o nadčasové modely, které budou šik i po řadě let. Samozřejmě za předpokladu, že se takové kabelce dostane řádné péče. Dá se tedy říci, že se taková investice vyplatí.

Co frčí

Letošní rok je návratem do devadesátých let minulého století. Takže pokud chcete být trendy, zvolte spíš menší velikost a vyhněte se kabelkám, které hlásají do daleka logo značky, která je vyrobila. Stejně tak si dejte pozor na kvalitní zpracování, protože tenhle styl ještě nějakou dobu vydrží, a tak se bude hodit, aby vám vydržela i kabelka.

Text: Martina Hálková
Foto: Instagram.com/karllagerfeld, archiv firem