Kabáty se v podzimním období většinou objevují v tlumených barvách jako je velbloudí srst nebo dokonce černá. Jsou nadčasové a fungují stoprocentně. Ale letos vládnou podzimnímu a zimnímu období i tyto tři nové barevné trendy? Vyzkoušíte je?

V podzimním a zimním šatníku jsou kabáty nepostradatelné. V chladných měsících se stávají věrnými stylovými společníky. Množství střihů, materiálů a tvarů umožňuje každému najít ten správný kabát, který odpovídá jeho vkusu i postavě.

Už jsme zmínili, že klasické barvy kabátů v tomto období tvoří velbloudí srst a černá. V podzimní sezóně 2021 se ovšem nebojte vyjít ze své komfortní zóny a být odvážnější. V tomto případě to znamená krok k následujícím trendovým barvám. Co vám můžeme zaručit? Že s takovými kabáty rozhodně nesplynete s davem. Pokud ve vás dřímá alespoň kapka extrovertní duše. Máte zelenou…

Kabáty v zelené

Ano, máte zelenou. A to doslova. Zelená je totiž jednou z nejneobvyklejších trendových barev, do které návrháři „oblékli“ kabáty této podzimní a zimní sezóny. A proč taková změna? Možná je to tím, že zelená je barva naděje, které v této podivné době s koronavirem za zády není nikdy dost. Zelená navíc nabízí zajímavé barevné kombinace. Skvěle se k ní hodí bílá, čokoládově hnědá nebo černá. Zelené kabáty ovšem tvoří dobrý základ i pro odvážnější barvy jako je oranžová nebo fialová. Troufnete si?

V oranžově hnědé

Dalším barevným trendem, který ovlivňuje kabáty letošní podzimní a zimní sezóny je oranžově hnědá. Proč zrovna tento odstín? Vysvětlení je vlastně docela jednoduché. Pro někoho totiž může být odstín velbloudí srsti už celkem nuda. Zelená je navíc docela nápadná a mnozí si ji spojují spíš s jarním než podzimním obdobím. Kompromis v oranžově hnědé tak představuje zlatou střední cestu, jak alespoň na kousek vyjít z davu. A co si pod takový kabát obléci? Kromě toho, že oranžově hnědá skvěle ladí s doplňkovou modrou barvou, pod kabáty v této barvě se hodí i černý nebo oříškově hnědý svetr, halenka či cokoli dalšího.

Kabáty v čokoládově hnědé barvě

Pravděpodobně nejvíc okouzlujícím barevným trendem pro kabáty v tomto období je čokoládově hnědá. Je to totiž skvělá alternativa k velbloudí srsti a černé barvě. Tmavě sytý odstín působí skvěle a dokonale trendy. Představuje rovněž ideální kompromis pro někoho, komu světlý kabát připadá nepraktický a černý naopak příliš smutný a usedlý. Tento odstín ale oceníte i případě, že je pro vás černá alfou a omegou oblékání. Kabáty v čokoládově hnědé totiž dokonale rozbíjí monochromatický základ v provedení černé barvy a celému outfitu dodávají elegantní minimalistický styl. Pokud k němu přidáte zlaté šperky, výsledek bude jedinečný.