V partnerském vztahu nemusí vždy nutně jít o velkolepá gesta. Šťastný pár obvykle dokazuje svou lásku drobnostmi, ze kterých je ovšem patrné, jak moc jednomu na druhém záleží. A které to jsou?

Každý vztah má své vlastní zákony, podle kterých funguje. Anebo také ne… Šťastný pár se ale vyznačuje něčím navíc. A sice měkkými gesty a maličkostmi v každodenním životě, díky kterým je zdravý, stabilní a vyrovnaný. Podívejte se na pár příkladů.

Maličkosti, které pro sebe šťastný pár dělá, aniž by o nich mluvil:

1. Starost

Už jsi dojel/a? Jak se dostaneš domů? Myslím na tebe. Jezdi opatrně. Pro šťastný pár je samozřejmé, že se o sebe vzájemně stará. Partneři to také jeden druhému dávají najevo. Ať už jde o zprávu, ve které jeden druhému přeje šťastnou cestu, dobrou chuť k obědu anebo zkrátka jen malou připomínku, že na svého partnera myslí.

2. Šťastný pár sdílí

Bez ohledu na to, zda jde o jablka, štěstí, problémy nebo čas. Partneři ve šťastném vztahu nemají problém proměnit něco „mého“ nebo „tvého“ v „naše“. Dokážou sdílet hmotné věci stejně snadno a přirozeně jako své pocity a myšlenky. Proč? Protože vědí, že druhá osoba respektuje jejich limity a jejich identitu, takže se nemusí obávat o svoji svobodu.

3. Komplimenty

Je úžasné, jak to všechno zvládáš! Vypadáš tak báječně. Je skvělé, že jsi šéfovi řekl svůj názor. Šťastný pár k sobě vzájemně cítí obdiv. V očích jednoho i druhého partnera jsou jejich protějšky nejkrásnější, nejlepší a nejmilovanější ze všech lidí na světě. Ostatně, jinak by přece s nimi nebyli, že… A proč byste takový kompliment neměli říct při každé vhodné příležitosti? Šťastný pár staví na sounáležitosti a o tom komplimenty jsou.

4. Šťastný pár se umí překvapovat

Udělejte partnerovi radost. Uvařte mu jeho oblíbené jídlo, udělejte pro něj něco hezkého. Jen tak. Šťastné páry se navzájem překvapují maličkostmi, protože chtějí svůj protějšek potěšit. Nečiní tak ale proto, aby sbírali body a měli třeba jeden navíc. Ve vyváženém vztahu nikdo nemusí sledovat, kolik kdo pro druhého dělá. Pro spokojené a pohodové partnery je totiž přirozené, že si obě strany navzájem dělají dobré věci, kdykoli je to možné nebo důležité.  

5. Řekněte prosím a děkuji

Přineseš mi, prosím, můj jogurt? Děkuji, že jsi se mnou sledoval ten film. Vidím, že ti na mně záleží. Přestože je pro šťastný pár přirozené, že si navzájem činí laskavosti, stará se jeden o druhého a podobně, partneři od sebe právě tyto maličkosti nevyžadují. Místo toho se k sobě chovají s respektem a ctí. Dávají najevo, jak moc si váží toho, co pro ně partner dělá.

6. Řekněte – „Miluji tě!“

Šťastný pár se nebojí dát najevo svou lásku. Partneři si také navzájem říkají, že se milují. Nebojí se toho, že taková slova ztratí význam, pokud je budou říkat příliš často. O svých citech totiž nepochybují a proto je dávají najevo.