Stylingové triky umí zakrýt spoustu nedostatků. Poradí si nejenom s malou postavou, ale i pár kily navíc. Zdůrazní přednosti a umně skryjí to, čeho si okolí nemá všímat. Pohrát si správně se stylingem není nic složitého. Poradíme vám pár tipů, jak vylepšit celkový vzhled.

Aby stylingové triky správně fungovaly, nesnažte se je ošidit. Výsledkem pak totiž může být pravý opak. A přesvědčí vás o tom hned následující módní tip.

Zkrátka to zastrčte

Stylingové triky nejsou o tom, aby vám zabraly půl dne. Právě v tomto případě stačí jednoduše zastrčit vrchní část outfitu do kalhot nebo sukně, podle toho, co máte zrovna na sobě. Rovněž je úplně jedno, jestli to bude košile, rolák nebo tričko. U tohoto triku je ale důležité sáhnout po spodním dílu s vysokým pasem. Výsledný vzhled pak vaší siluetě jenom polichotí. Pokud ovšem vršek zastrčíte do kalhot nebo sukně s nízkým pasem, budete působit mnohem objemněji.

Stylingové triky v tmavých odstínech

Tuhle radu slýchávají plnoštíhlejší lidé, zejména ženy, často – černá zeštíhluje. To je samozřejmě pravda. Na druhou stranu ale není škoda chodit jenom v černé, když módě vládnou naprosto skvělé barvy? Ano, v černé vypadáte elegantně a lichotí vaší postavě, ale v určitém okamžiku už začne být pořádně nudná. Jenže když chcete působit štíhlejším dojmem, nemusíte vybírat jen nejtmavší barvy, ale sáhnout i po tmavých odstínech výrazných tónů. V praxi to znamená, že si nepořídíte sněhově bílé triko, ale zvolíte spíš krémovou barvu. Neobléknete si ohnivě červenou košili, ale vyberete vínový odstín. Tyhle malé nuance stejné barvy totiž umí navodit stejně štíhlejší dojem stejně jako zmíněná černá.

Stylingové triky s obuví

Outfit, který lichotí vaší postavě, je na světě. Cítíte se v něm dobře, nic vás neškrtí, ani neplandá. Zbývá tedy doladit obutí. Právě na tuhle otázku neexistuje snadná odpověď, protože konkrétní styl obuvi může změnit celý vzhled. A to nejenom k lepšímu, ale i k horšímu. Pokud zvolíte nevhodné boty, můžete například rázem působit o deset centimetrů nižším dojmem a až dosud lichotivé šaty vám rázem přidají o pár kilo navíc. Aby se vám takové faux pas nestalo, vybírejte obuv, která nohu vizuálně prodlouží. To umí otevřené boty, boty na podpatku a také boty do špičky.

Chytrý doplněk – šperky

Šperky jsou vždy dobrou investicí: vylepšují každý outfit, individualizují ho a především se hodí na celý život. Dokonce vám mohou pomoci vypadat štíhlejší. Nebo spíše zdůraznit části těla, které je třeba obzvlášť vypíchnout. Stylingové triky se šperky umí například s pomocí dlouhých náušnic podtrhnout štíhlý krk a klíční kosti. Řetízek zvýrazní krásný dekolt a také oblast krku. V tomto případě je ale třeba dbát na správnou délku. Kratší model zdůrazňuje krk a klíční kosti, zatímco delší řetízek patří do dekoltu.

Midi sukně 

Není rozhodně žádným tajemstvím, že krátké sukně a kraťasy dokážou proměnit i štíhlé nohy v baculaté. Proto se stal trend midi délky před pár lety oproti minisukním vítanou změnou. Skutečnost, že v midi ženy vypadají mnohem elegantněji je nesporné plus, ale fakt, že tato délka lichotí každé postavě, z ní dělá stylingový trik a nepostradatelný doplněk dámských outfitů.

Stylingové triky se 7/8 rukávy

Stejně jako v případě midi sukní, i u triček, košil nebo blůz je důležitá délka rukávů. Lichotivou mírou, která zeštíhluje ruce, je sedmi osminová. To znamená, že rukávy zasahují přibližně do půlky paží. Zakrývají tak horní partie, které je občas lepší skrýt.