Jarní detoxikace organismu s oblíbeným ovocem a kořením

Foto: Azerbaijan stockers, Freepik licence

Jaro je ideální čas na hubnutí. S tím vám pomůže i detoxikace organismu, tedy vyplavení škodlivých látek, které se v těle nashromáždily během dlouhé zimy. Místo drahých přípravků sáhněte po domácích surovinách, které fungují stejně dobře, chutnají a navíc jsou čistě přírodní.

Detoxikace organismu se dá provádět různými způsoby. Mezi jednoduché a přírodní patří nápoj z jablek, skořice a vody, který zmírňuje zažívací potíže způsobené těžkým zimním jídelníčkem a napomáhá ke zrychlení metabolismu a s ním spojenému hubnutí.

Detoxikace organismu – základ je voda

Asi netřeba připomínat, že voda je pro život nezbytná, a to nejenom k uhašení žízně, ale i k udržení metabolických a orgánových funkcí. Základním předpokladem pro správně fungující organismus je pití jednoho až dvou litrů denně. Jenže pro řadu lidí je obtížné pít čistou vodu z kohoutku bez bublinek a bez chuti. Přidáním klasické šťávy či sladidel by taková detoxikace organismu ale ztratila smysl. Zdravé přírodní alternativy ovšem vodě navíc dodají cenné vitaminy, antioxidanty a minerály.

Vliv jablečno-skořicové vody na organismus

Detoxikační nápoj je obzvláště účinný, pokud jej pijete ráno na lačný žaludek. Jablka a skořice stimulují metabolismus a podporují tak tělo při hubnutí. Aktivní metabolismus také zvyšuje tělesnou teplotu a zajišťuje, že jsou všechny části těla dobře zásobeny krví. Kromě krevního oběhu skořice rovněž stimuluje spalování tuků a má antivirový a antiseptický účinek. Aromaticky sladké koření je jedním z nejúčinnějších přírodních prostředků k regulaci hladiny cukru v krvi, proto může napomáhat k prevenci před cukrovkou 2. typu. Pokud pijete jablečno-skořicovou vodu s jídlem, skořice, kterou obsahuje, podporuje rychlý rozklad živin a detoxikace organismu je rychlejší. 

Zdraví i krása

Sklenice jablečno-skořicové vody zlepšuje potíže s trávením, tedy zejména pocit plnosti a nevolnosti. Vláknina obsažená v jablkách podporuje trávení a předchází zácpě. Skořice pomáhá při nadýmání. Detoxikace organismu jako taková zlepšuje činnost jater, vitaminy A a C obsažené v jablkách navíc posilují imunitní systém, chrání před volnými radikály a tím působí proti předčasnému stárnutí pokožky. Životně důležité látky biotin, kyselina listová a vitamin E, které se rovněž nacházejí v jablkách, současně zajišťují kvalitní péči o pokožku a posilují vlasy a nehty.

Nic složitého

Přírodní nápoj si připravíte snadno ze dvou zelených jablek, která neloupaná nakrájíte na malé kousky a vložíte do láhve se dvěma tyčinkami cejlonské skořice. Detoxikace organismu se dá podpořit přidáním citronové šťávy, kousku zázvoru nebo pepře, není to ovšem nutné. Zalijete litrem vody ohřáté na přibližně osmdesát stupňů. Necháte vychladnout a pak vložíte na dvě hodiny do chladničky. Pije se ráno na lačno malá sklenice a pak v průběhu dne před jídlem.

Text: Julie Čermáková
Foto: Azerbaijan stockers, Freepik licence