Jarní detox šatníku vyžaduje pevné nervy a soudnost

Foto: Cookie studio, Freepik.com

Po jarním úklidu je třeba provést i jarní detox šatníku. Zima bývá dlouhá, často vyplněná dobrým jídlem a pitím. Jaro je tak čas, kdy sčítáme škody. Navíc pořádný průvan by neměl být jenom o věcech, do kterých jsme se poněkud rozšířili.

Pro jarní detox šatníku si vyhraďte speciální čas. Nedoporučujeme si k němu vzít ani sklenku vína, která by ve vás mohla vzbudit škodlivý sentiment. Tahle činnost totiž vyžaduje jasnou hlavu a racionální uvažování. Tak jdeme na to.

Pryč s tím, do čeho se nevejdete

Oblíbená mantra, do toho zhubnu, nefunguje. A když, tak oblíbený kousek bude dávno de mode. Rozhodně neschovávejte ani věci, které vás byť jen trochu škrtí nebo více obepínají. Za prvé budou při denním nošení nepohodlné, za druhé rýsující se faldíky pod šaty nebo tričky opravdu nevypadají hezky. A nikdo nechce riskovat, že mu při nadechnutí uletí knoflík od košile, praskne zip nebo rovnou celé kalhoty.

Nekvalitní kousky

To se občas stane, že při pořizování nových kousků šlápneme vedle. I značkové triko se může vytahat při prvním praní, lněná košile vypadá po dvou hodinách nošení, jako když právě vypadla ze ždímačky a svetr štípe i přes dlouhé rukávy. Pryč se vším, co ve vás během dne vyvolává při nošení pocit nepohody. Jarní detox šatníku je ideální příležitostí, jak se právě takových kousků jednou pro vždy zbavit.

Jarní detox šatníku zahrnuje i boty, ty na podpatku

Jistě, vysoké podpatky jsou sexy. O tom, jakou dělají krásně svůdnou nohu, už toho bylo napsáno mnoho. Jenže některé majitelky takových bot by mohly vyprávět. Nejhorší je totiž to, když se na nich doslova kymácí jak třtina ve větru. Takže podpatky, díky kterým si už téměř tykáte se svým ortopedem, rozhodně nemají ve skříni místo. Stále frčí tenisky a dobře se vám bude chodit i v mokasínech. Mimochodem, je čas se rozloučit i s botami, které způsobují nepříjemné puchýře a další otlaky.

Osamělé ponožky

Nic není častějším terčem vtipů než ponožky, jejichž dvojka do páru vysublimovala kamsi do dvacáté sedmé galaxie, protože jak jinak si vysvětlit fakt, že po krátké době nošení musíme občas ráno párovat každou jinou, abychom vůbec mohli do pracovního procesu. Udělejte proto sobě i těm osamělým „tvorům“ v zásuvce laskavost a zlikvidujte je.

Roztrhané oblečení

Mikina, co pamatuje druhou světovou válku a tepláky po babičce? Jo, to je přesně ono, je to velké, vytahané, občas s dírou, ale náramně se v tom lenoší na gauči. Nehledě na to, že je to ideální oblečení na domácí úklid. Jenže, čeho je moc, toho je příliš. Měřeno optikou, v tom bych nešel/šla ani s odpadky. I o tom je totiž detox šatníku. Vyhazujeme nejenom věci malé, nevhodné, ale také staré a roztrhané.

Jarní detox šatníku může změnit váš styl

Občas se v šatníku najdou i kousky, které doporučují módní influenceři. Za tenhle omyl by si naplácala s chutí řada z nás. To, co sluší dvacetileté slečně s postavou oteklé nitě, totiž může celkem logicky působit dost nepatřičně na čtyřicetileté matce dvou dětí, co už dávno nechodí domů klíčovou dírkou. Takže pokud na něco takového na dně skříně narazíte, zbavte se toho. Stejně jako oblečení, které je sice nové, a možná i stále s visačkou, ale jaksi nenašlo využití ve vašem módním stylu.

Text: Julie Čermáková
Foto: Cookie studio, Freepik.com