Jak zůstat fit a přitažlivá podle Jennifer Aniston

Foto: Angela George / Creative Commons / CC BY-SA

Herečka Jennifer Aniston nejspíš vypila pramen mládí. Ve dvaapadesáti letech je totiž stejně krásná a fit jako ve dvaceti, což dokazuje zářivá pleť, jasné oči, téměř žádné vrásky a jemně vyrýsované svaly. Prozradila, co všechno pro sebe dělá.

Za svůj vzhled Jennifer Aniston vděčí nejenom tréninku a vhodné stravě, ale také zdravému přístupu k životu. Věci totiž bere, jak přicházejí, případně odcházejí. Z ničeho se nehroutí a umí si i pořádně zahřešit. Pro magazín Womenshealth prozradila deset tipů na zdravé wellness aktivity. Tady jsou:

1. Jezte výživná jídla

Složení stravy má ohromný dopad na každodenní pohodu. Pokud dodáte tělu všechny potřebné živiny, které potřebuje, váš metabolismus bude fungovat jako za mlada. A to působí příznivě nejenom na pleť a vlasy, tedy budete vypadat stejně skvěle jako Anistonka, ale také pozitivně ovlivníte váš imunitní systém, náladu a mnoho dalšího. Jak Jennifer pro Womenshealth přiznala, velmi pečlivě si vybírá zdravé sacharidy, které kombinuje s bílkovinami, zelenou listovou a barevnou zeleninou.

Tip Jennifer Aniston: Koktejl plný živin, který se skládá z banánů, třešní, ostružin, kakaového prášku, mandlového mléka, špetky stévie, a kolagenu, který zpevňuje pokožku, chrání klouby a celkově podporuje tělo při regeneraci. Funguje jako ideální ranní startovač.

2. Vyzkoušejte box

Box představuje nejen výzvu pro tělo, které posiluje a zlepšuje vytrvalost, ale každý trénink boxu má také mentální stránku. Soustředíte se na okamžik, na každý jeden pohyb a musí to být soustředění stoprocentní, což vám umožní poodstoupit od starostí každodenního života a vyčistit si hlavu. Není tedy divu, že box je jedním z oblíbených sportů Jennifer Aniston.K tomu doporučuje zařadit do pohybu i cvičení plank, které stojí na podpoře předloktí, jež posiluje celé tělo a prostřednictvím statického svalového napětí také velmi důležitý střed těla.

3. Nenechte se stresovat

Zdravý a pozitivní přístup k životu je důležitější než dokonalý perfekcionismus. Jak Jennifer v rozhovoru pro časopis Womenshealth přiznala, dříve neustále trénovala až do padnutí. Naštěstí si ale včas uvědomila, že honit se za výkonem je zcela zbytečné. Dnes si uprostřed tréninku dá tolik přestávek, kolik potřebuje a když se jí nechce cvičit, jde se jenom projít. A místo toho, aby neuroticky hlídala, co všechno má na talíři, ráda si dopřeje k jídlu i nějaké nezdravé pochutiny. „Začala jsem si více užívat života,“ prozradila reportérům magazínu. „Jedinou nevýhodou takového prozření je, že pár kilogramů navíc vede přímo ke čtyřem tisícům drbů o mém těhotenství,“ zavtipkovala sympatická Američanka.

4. Udělejte si čas na pravidelný rituál

Ve stresujícím každodenním životě nikdy nesmíte ztratit ze zřetele jednu věc: sebe, své vnitřní já a duševní klid. Herečka Jennifer Aniston si pro svůj odpočinkový wellness den vybrala neděli. Dopřává si povzbuzující peeling na obličej, masku a hydratační krém. V tento den také nesportuje a regeneruje, aby do nového týdne byla svěží a odpočinutá.

5. Pijte dostatek vody

Herečka rovněž sází na dostatečný pitný režim. Jak známo, voda prostřednictvím moči odvádí z těla toxiny, jejichž přebytek souvisí s nedostatečnou funkcí metabolismu. Dostatek tekutin navíc pomáhá k hydrataci organismu, který má pozitivní vliv na pleť a vlasy.

6. Uzavřete mír s minulostí, radí Jennifer Aniston

Když se budete neustále obviňovat z toho, co se stalo v minulosti, nebo nenávidět lidi, kteří vám ublížili, budete jen nešťastní a takový stav dokáže negativně ovlivnit duševní zdraví. Pokuste se ze všech zkušeností vytěžit maximum a vše zlé pusťte k ledu. Díky tomuto postoji je Jennifer stále v přátelském kontaktu se svými dvěma bývalými manžely.

7. Užívejte si čerstvý vzduch

Jennifer miluje pobyt na čerstvém vzduchu. Užívá si slunce a tak doplňuje důležitý vitamin D, který je mimo jiné zásadní pro imunitní systém a pozitivně ovlivňuje náladu. A pozor, herečka vždy používá opalovací krém, aby zabránila slunečním paprskům v poškození kůže.

8. Pište si deník

Ten podle Jennifer ovšem není klasický deník, ale takový, do kterého si herečka zapisuje jídelníček a cvičení. Jak řekla Womenshealth, tenhle způsob jí pomáhá lépe naslouchat tělu a zjistit, co je pro něj dobré a co už nikoli.

9. Máte chuť mlsat? Zkuste to zdravě jako Jennifer Aniston

Tenhle tip prý Jennifer odkoukala v lázních. Jak prozradila v rozhovoru, pro případ chuti na sladké, má v mrazáku neustále připravené mražené hroznové víno. Ona sama dává přednost modrému, ale určitě to můžete zkusit i s bílým nebo růžovým.

10. Buďte důsledná a neházejte ručník do ringu

I taková herečka, jako je Jennifer Aniston, musí bojovat se svým vnitřním slabším já. A vzdávat se nehodlá už proto, že ví, že začít znovu je mnohem obtížnější než zůstat v pomyslném ringu.

Svého cíle dosáhnete, pouze pokud se chcete trvale zlepšovat. Malé neúspěchy jsou zcela normální, ale je důležité se nenechat odradit a dál pokračovat. Tak to zkuste třeba jako Jennifer Aniston.