Každá žena, občas i muž, řeší, jak vypadat dobře a přitom nemuset sáhnout hluboko do kapsy. Zejména v období slev jsou módní nákupy doslova lákavé. Otázka zní, do jaké míry je využívat a co na nich vlastně hledat. Podívejte se na pár šikovných tipů.

Do příští výplaty je ještě daleko a vy přemýšlíte, jak vplout do blížícího se podzimu na stylové módní vlně? Nabízí se slevy. Pokud je ale váš rozpočet i tak napjatý, možná bude lepší spíš změnit přístup k nakupování stylových kousků. A jak na to?

Do výprodeje s jasně stanoveným plánem

Útok na obchodní domy nebo e-shopy, které nabízejí sezónní slevy je z pochopitelných důvodů lákavý. Jenže s finančním limitem je třeba být opatrní i v tomto případě a raději vybírat kousky, které využijeme i v dalších sezónách. Ideální je proto hledat jednoduché svetry, džíny, halenky nebo malé černé. V minimalisticky laděném oblečení totiž budete vypadat dobře i několik sezón.

Chcete vypadat dobře? Vsaďte na kvalitu

V první řadě je třeba najít vlastní styl. Tedy oblečení, které vám vyhovuje a cítíte se v něm dobře. Zejména s napjatým rozpočtem je lepší se vyhnout sadě levných trik za pár stovek, ale raději si pořídit kvalitní halenku nebo košili. Jde o to, že laciná trika párkrát vyperete a budete si je moci vzít tak maximálně na cestu s košem k popelnici. Při výběru nových kousků proto sledujte i jejich zpracování, kvalitu materiálu a také způsob ošetřování.

Velká pětka

Ne, nemáme na mysli pět nejdůležitějších afrických zvířat, ale pět módních kousků, které nikdy nevyjdou z módy a s nimiž budete vypadat dobře i bez přehnaných finančních výdajů. Patří sem dobře padnoucí sako, úzké kalhoty, malé černé šaty, svetr v šedém nebo béžovém odstínu a bílé tenisky. Tenhle nesmrtelný základ šatníku vás totiž nezklame při žádné příležitosti. K němu pak můžete dokupovat drobnosti za pár korun, které základní outfit osvěží.

Vypadat dobře umí Francouzky

Obdivujete francouzskou módu a styl francouzských žen? Všimněte si jednoho zajímavého faktu. Nikdy nepodléhají krátkodobým trendům. V jejich šatníku nenajdete módní výstřelky ale nadčasové a kvalitní kousky. Co to pro nás znamená? Že se nemusíme hnát za každým trendem, ale raději vybírat takové součásti, ve kterých budeme vypadat šik ještě za pár let.

Neumíte se rozhodnout?

Co si vezmu k teniskám nebo botám na podpatku? Budu vypadat dobře ve skládané sukni nebo kožené mini? Nerozhodnost umí být pořádný pes, protože dokáže udělat díru do již tak našponovaného rozpočtu. Předejít tomu můžete jednoduchým trikem. Projděte skříně a spočítejte si, ke kolika outfitům užijete tenisky nebo boty na podpatku. Zjistěte, jestli máte k jedné či druhé sukni vrchní díly. Pokud si k nim budete muset dokupovat například bundu, jděte od toho. V zásadě by měl být šatník sestavený tak, aby dával bez většího přemýšlení varianty k ročním obdobím. Tak totiž nebudete muset každý den přemýšlet nad tím, co si vezmete tentokrát na sebe.