Móda není věda, která by měla být vyhrazená pro pár vyvolených. Hezké outfity rozhodně neznamenají, že byste museli rozbíjet prasátko. Dobře poslouží i triky stylistů, které používají hlavně celebrity. Na co si tedy dát pozor a co udělat? Podívejte se.

Závidíte světovým hvězdám, že vypadají vždy zatraceně dobře? A to nejenom na červeném koberci, ale třeba u kávy či na večeři s přáteli? Ani oni se nenarodili s módními geny, ale umí si vypomoci s těmito triky stylistů.

Vsaďte na jednobarevné oblečení

Je černobílá pro vás tak trochu out? Pak je třeba si připomenout zásadní fakt, který vyplynul z trendů posledních dvou let, a sice, že vzhled tón v tónu je všechno jiné jenom ne nuda. V čem tkví jeho výhoda? Levně zakoupené kousky vypadají v kombinaci s díly stejné barvy mnohonásobně elegantněji a celý outfit působí velmi stylově. Tyhle triky stylistů vyhrávají na celé čáře.

Triky stylistů tkví ve špercích

Nikdo vás nenutí denně hledat nové módní trendy. To ostatně nedělají ani ti nejlepší stylisté. Pokud musíte rychle vyrazit ven a nenacházíte ve skříni inspiraci či tip na to, co si vzít na sebe, stoprocentně vás zachrání džíny, košile nebo bílé triko. Ale triky stylistů ve finále ještě vsázejí na doplňky, především šperky. V babím létě se módní profesionálové spoléhají na filigránské styly vrstvení, které díky barokním korálkům, žlutému kovu a různobarevným kamínkům vyvolávají vzpomínky na prázdniny u moře.

Míchejte a spojujte

Pokud vás barevně monochromatické triky stylistů nenadchly, lépe řečeno jste nad nimi zlomili hůl, vsaďte na druhou stranu mince. Kromě jednobarevných outfitů totiž vedle sebe mohou koexistovat i celoplošné potisky. Jestli vám nechybí odvaha, jednoduše smíchejte různé vzory. Důležité je začít tím, že stylizujete dva různé potisky dohromady, ovšem na stejném barevném základě. Finální vzhled pak působí dokonale stylově a navíc elegantně. 

Boty k mini aneb neobvyklé triky stylistů

Kozačky k minisukni nebo k šortkám? To přece není možné. Triky stylistů ovšem mluví o opaku. Módní návrháři téhle kombinaci fandí už poměrně dlouhou dobu. Je ovšem třeba dodržet několik základních bodů. Vsaďte na kvalitní boty se středně vysokým, nepříliš tenkým podpatkem a mírně zaoblenou špičkou. Sukně nebo šortky by měly být ale jenom natolik krátké, aby vám neodhalovaly hýždě. A v neposlední řadě, vršek si dovolte poněkud cudnější. Jemné hedvábné blůzy a hrubě pletené nebo ležérní svetry zajistí, že vzhled bude super trendy a nikoli levný.

Vrstvěte

Vrstvení patří mezi vrcholné triky stylistů. I když to tak na první pohled nevypadá, je méně komplikované, než se může zdát. Hezké na tom je, že je povoleno téměř cokoli a odvaha je jako vždy odměněna. Módní profesionálové v současné době rádi vrství na jednoduché šaty košile nebo halenky. Takový outfit vypadá ležérně a přitom svěže.

Partnerské košile

Je jedno, zda po ní sáhnete v pánském oddělení nebo ji rovnou ukradnete partnerovi, košile XXL vylepší každý vzhled. Není divů, že patří mezi základní triky stylistů. Ať už je to stylová košile ležérně svázaná v pase či volně rozepnutá přes crop top a džíny. Bez košile XXL se toho zkrátka v módě moc neděje.