Změna návyků přináší do každodenního života svěží vzduch. Zkusit to můžete třeba se sedmi tipy, které každodenní nudné šedi dodají spoustu barevných vln. Nebojte se udělat věci jinak, uvidíte, jak vás to nabije a získáte spoustu nové energie.

Fakt, že pustíte do stereotypu každodenního života změnu, vás nemusí stát ani čas, ani bůhvíjaké peníze. Neznamená to totiž, že byste se měli sbalit a odjet třeba do Karibiku. Někdy totiž postačí málo, aby se váš život změnil. Co všechno pro to můžete udělat?

1. Zahrajte si na turisty

Nemusíte kvůli tomu jezdit do dalekých krajů a vlastně ani do jiného města. Zkuste se sami sebe zeptat, jak dobře znáte to vaše? Nebojte se zatoulat do míst, kde jste třeba ještě nikdy nebyli, nebo byli už dávno. A jestli bydlíte na vesnici, určitě se v okolí najde spousta turistických cest, které jste neměli čas projít. Tak kdy jindy, než právě teď? Uvidíte, jaké pozitivní změny vám takové toulání přinese do každodenního života.

2. Ochutnejte něco nového

Vyzkoušejte každý den nové jídlo. Co třeba kulinářská cesta kolem světa, nejlépe uvařená doma? Dnes to bude Thajsko, Indie nebo Čína, zítra Itálie či Francie a pozítří můžete zkusit třeba něco ze Španělska. Když se domluvíte s přáteli nebo rodinou, mohou se takové gastronomické výlety od domácího stolu stát i hezkou tradicí, která vnese do vašeho každodenního života nový směr.

3. Změna barvy

K pocitu nudy přispívá i oblečení ve stále stejných barvách. Oblékáte se řadu let do tmavých odstínů? Kupte si červené kalhoty. S touto signální barvou rozhodně nezmizíte v davu. Naopak se stanete poutačem, který zaujme řadu lidí. Jaký to je pocit, když si vás lidé všímají a konečně nesplýváte s davem?

4. Přiveďte do každodenního života jiné myšlení

Změnit se ze dne na den samozřejmě není jen tak. Co ale můžete udělat mnohem rychleji, je například změna nastavení jazyka v mobilním telefonu. Při pravidelném denním používání vás tento trik donutí myslet jinak. A ještě si přitom rozšíříte slovní zásobu.

5. Přepněte doleva

Až si půjdete ráno čistit zuby, vezměte kartáček místo do pravé, do levé ruky. Není to vůbec jednoduché. Jenže taková změna návyku je dobrá pro váš mozek, protože povzbuzuje pravou a levou hemisféru ke spolupráci. A za tenhle čerstvý vzduch vám šedé buňky jenom poděkují.

6. Poslouchejte jinou muziku

Člověk se neustále vyvíjí. Je celkem normální, že díky životním zkušenostem měníme názory, občas také chutě a vkus, což se může týkat i hudby. Fakt, že jste příznivci country stylu ještě neznamená, že vám i po letech stále něco dává. Není už čas vnést do každodenního života třeba jazz?

7. Váš byt nemusí vypadat jako z Instagramu

Platformy sociálních médií nás bohužel často nechávají plavat ve filtrační bublině. Stále stejné typy obrázků, stejná témata. Tak stop. Nedivte se, že se váš mozek nudí při pohledu na x let stejné zařízení bytu, x let stejnou výbavu a x let stejně barevné zdi. Svoje bydlení neustále proměňujte. A rozhodně kvůli tomu nemusíte pravidelně kupovat nový nábytek. Stačí, když jednou za půl roku ho přeskládáte jinak. Anebo si pořídíte doplňky pro každé roční období. Dobře poslouží i květiny či jiné rostliny ve váze. Kreativitě se v tomhle ohledu meze nekladou.