Jak najít osobní styl? Tak tahle otázka trápí mnoho žen, ale i mužů. Přitom styl má každý z nás zakódovaný v sobě. Tak trochu to připomíná váš horoskop. Každé znamení totiž podvědomě inklinuje k nějakému archetypálnímu stylu. Móda podle archetypu tak může jenom zdůraznit vaši nepřehlédnutelnou osobnost.

Móda podle archetypu umí jednu pozoruhodnou věc. Vypráví příběh svého nositele. Představuje jeho osobnost, zvyky, pocity, poodhaluje to, jaký daný člověk ve skutečnosti je. Je třeba ji ovšem brát z širšího úhlu pohledu a upravit si ji podle vlastních potřeb. Tak totiž snáz pochopíte, co funguje a co je mimo váš životní styl a váš osobnostní projev bude podstatně sebevědomější.

Móda podle Francouzek

Vaše já: šik, elegantní a vždy přirozená
Barevná paleta: černá a bílá, luxusní kožené akcenty
Mantra: máte to na háku

Jste pravým opakem přehnané snahy. Skrýváte v sobě tajuplnost. Víte naprosto přesně, jak vyslovit například jméno herečky Élodie Bouchezové. A neznáte jeden, ale pět způsobů, jak si elegantně uvázat šátek. Rozcuchané vlasy? Je vám to jedno. Na procházku vyrazíte ve vysokých kozačkách z kvalitní měkké kůže, které jsou stejně pohodlné jako botasky, přitom vypadají skvěle za každé situace. Je vám blízká vintage móda. Osobní styl vytváříte vhodnými kombinacemi starého, nového, levného i drahého. Působíte sofistikovaně s aurou nenucenosti.

Boho styl

Vaše já: romantička skotačící na louce plné divokých květin
Barevná paleta: zemité tóny i nezbytný denim
Mantra: nikdy nepodceňujete sílu potisků

Cítíte se svobodně v každém smyslu slova. Nosíte s sebou krystaly, vyznáváte ájurvédu a odpovědi na životní otázky hledáte v lůně matky přírody. Vaši přátelé o vás říkají, že jste kreativní typ a je to vidět, protože s chutí experimentujete se vzory, potisky i různými barvami. Vyzkoušíte cokoli. Přitahují vás florální vzory i volné střihy, které jsou stejně bezstarostné jako váš nespoutaný duch.

Osobní styl v minimalistickém řešení

Vaše já: nenápadně dokonalá
Barevná paleta: černá, kůže a bronz
Mantra: méně je více

Mluvíte stručně a jasně. Vaše „méně“ má význam hodně. Poslední věc, kterou byste kdy udělali, je přehnat to. Tedy myslíme v módě. Nemluvíme o umírněnosti, ale střídmosti. Možná na někoho působíte chladně, ale móda pro vás představuje ochranný štít, za který se s úspěchem schováváte. Vsázíte na černou, kterou rozčísnete vzhledem kůže a doplňky v barvě bronzu. Móda podle tohoto archetypu je na první pohled nekomplikovaná a zdrženlivá.

Na realistické vlně

Vaše já: oscilujete mezi hezkým a praktickým
Barevná paleta: klasické neutrály
Mantra: Móda a funkce mohou zcela koexistovat

Jste žena činu, která se nedá jen tak natáhnout. Jako pragmatik oceníte zejména multifunkční kousky, které toho zvládnou tolik, co vy. Stejně jako většina věcí ve vašem, čistě praktickém vesmíru, je i obsah vaší šatní skříně zejména praktický. Přesto, že se držíte v módě při zemi, čas od vyzkoušíte i nové kousky. Stále si ale zachováváte svůj realistický styl – dokonalý vzhled, který plní určenou funkci ať již v osobním, či praktickém životě.

Text: Komerční prezentace
Foto: instagram.com/kaffeclothing, aboutyou.cz, archiv firem