Mít ve své blízkosti dobrosrdečného člověka je výhra. Na takového jedince se totiž můžete vždycky spolehnout. Bývá k dispozici pokaždé, když potřebujete poradit nebo pomoci. A kde ho hledat? Zkuste to mezi těmito znameními horoskopu.

Dobrosrdeční lidé nejsou přátelští, protože to od nich ostatní očekávají, ale proto, že takové chování je pevně zakotveno v jejich povaze. Dobrosrdečného člověka poznáte podle toho, že svým nejbližším, a nejenom jim, vždy pomáhá a za svá laskavá gesta nic neočekává. Jestli hledáte třeba partnera, rozhodně nebude od věci vybírat mezi zrozenci těchto znamení.

Vyberete si dobrosrdečného Berana?

Berani jsou považováni za laskavé a upřímné bytosti. Nikdy je neslyšíte, že by mluvili špatně o ostatních lidech. Vždy se chovají čestně a můžete se spolehnout na to, že co slíbí, to také splní. Pokud se kdokoli cítí pod psa, má problémy nebo je na dně, Beran ho dokáže vstřícným a přátelským způsobem povzbudit a přivést na jiné myšlenky. Mít takového přítele je výhra.

Jak to mají Blíženci?

Lidé narození ve znamení Blíženců jsou za všech okolností vůči druhým laskaví. Chovají se zdvořile, možná až trochu moc opatrně. Nechtějí totiž nikoho soudit. Přijímají své přátele a kolegy takové, jací jsou. Blíženci kolem vás vytvoří atmosféru plnou pohody a klidu, protože jim záleží na tom, abyste se v jejich společnosti cítili dobře. Zrozenci tohoto znamení vidí v lidech vždy jen to dobré. Jejich výraznou vlastností je empatie. Proto mají Blíženci také velký okruh přátel, který se skládá z nejrůznějších typů lidí.

Dobrosrdečného Lva chce za kamaráda každý

Lvi jsou známí svou vstřícností. Bez ohledu na to, kolik si způsobí potíží ve vlastním životě, jakmile partner, rodina nebo přátelé potřebují podporu, nechají všeho a pospíchají na pomoc. Lidé narození ve znamení Lva neberou nic a nikoho jako samozřejmost. Proto jsou ke svým přátelům velmi loajální. Pravdou ovšem také je, že někdy to může být i na úkor vlastní rodiny. Lvi by se totiž prro druhé rozdali.

Pečující Panny

Panny tady pro vás budou vždy, když je budete potřebovat. Například k nemocnému příteli Panna vyrazí kdykoli, aniž by o to byla požádána. Přijede k němu klidně i o půlnoci, aby mu dělala společnost. A bude se o něj starat tak dlouho, dokud to bude nutné. Dobrosrdečné Panny totiž potřebují mít neustále jistotu, že jejich bližní jsou v pořádku. Lidé narození v tomto znamení horoskopu jsou ale také skvělými posluchači a díky trpělivé povaze kolem sebe vytvářejí klid a harmonii.

Váhy s velkým srdcem

Zrozence ve znamení Váhy poznáte podle jeho dobrosrdečného přístupu k lidem. Jeho největší předností je empatie a soucit. Nemá rád nespravedlnost a ozve se vždy, když se kolem něj něco takového děje. Takový partner či kamarád je zkrátka k nezaplacení. Už při seznamování se Váhy projevují jako velmi otevření, zdvořilí a citliví lidé. Jejich velkou devizou je umění naslouchat, jelikož projevují o protějšky opravdový a hluboký zájem, aby je mohli lépe poznat. Jedno se musí nechat, Váhy baví život. Procházejí jím s otevřenýma očima a svým laskavým způsobem kolem sebe šíří dobrou náladu.