Poctivost je ve vztahu důležitá. Existuje ale pár věcí, o kterých partnerovi či partnerce říkat nemusíte. Nejde o to, abyste zatajovali něco důležitého, ale spíš o malichernosti, které ovšem v určitém kontextu mohou vyvolat pořádnou hádku.

Říkáte, že partnerovi se můžete svěřit se vším? To zní jako až moc dokonalý partnerský vztah. Vsadíme se, že pokud před ním či ní utrousíte některé z níže uvedených informací, dusno u vás bude pěkně dlouho. Odbornice na vztahy a psycholožka Antonia Hallová pro Reader´s Digest připomíná, že když už si nějakou obdobnou poznámku nemůžete odpustit, rozhodně zapomeňte na sarkastický tón, kterým celou situaci jenom zhoršíte. Co tedy partnerovi neříkat?

Kolik doopravdy stála ta kabelka

Muž je pragmatik a nedokáže pochopit, proč žena potřebuje takhle drahou kabelku. Zejména, když o módě a stylu nemá ani páru. Až se vzpamatuje z prvotního šoku, začne láteřit, co všechno jste si za tu hříšnou částku mohli koupit. Partnerovi navíc přitom často ani nedojde, že si ji partnerka zaplatila sama z vlastních peněz.

Že nejlepší kamarád/ka ví o vašem vztahu úplně všechno

A tím všechno, myslíme všechno. Zatímco muži bývají obecně v komentování vztahu mezi kamarády opatrnější, ženy si většinou svěřují všechny detaily. Od různých zážitků, přes problémy, až po sexuální život. A partnerovi by se rozhodně nelíbilo, kdyby zjistil, že kamarádky partnerky mají jejich ložnicové zážitky pravidelně naservírované jak filmovou premiéru.

Co si doopravdy myslíte o jeho/její rodině a přátelích

Partnerovi či partnerce připomínat nectnosti jeho rodičů je poněkud neetické. Jak vám by se líbilo, kdybyste museli poslouchat ironické poznámky na adresu vašich nejbližších? Rovněž chápeme, že vám mohou lézt na nervy i někteří jejich kamarádi nebo kamarádky. Pokud s nimi netráví veškerý volný čas a jejich komentáře na vaši osobu hází za hlavu, buďte v klidu. Společenská návštěva jednou za dva týdny se dá přece přetrpět zcela v pohodě.

Kolik sexuálních partnerů jste měli

,,Věřím v transparentnost a poctivost jako stavební kameny pro zdravé vztahy,“ říká Jennifer Wiessnerová, párová a sexuální terapeutka z Psychologického institutu v Maine pro magazín Health. ,,Je však třeba pečlivě zvážit rozhodnutí sdílet počet svých bývalých sexuálních partnerů. Někteří partneři mohou být odpovědí zaskočeni, až frustrováni, což se následně promítá do aktuálního vztahu. Je proto lepší takový dotaz otočit v žert a odpovědi se vyhnout,“ dodává zkušená psycholožka.

Že není dokonalý/á

V dlouhodobějším vztahu si nemůžete nevšimnout různých drobných nedostatků či nedokonalostí. Proč je ale dávat partnerovi najevo nějakým nepříjemným způsobem. ,,Pokud jste jinak spolu šťastní, spokojení a vztah je pevný, nemá smysl se soustřeďovat na maličkosti, které vás trápí,“ říká párový terapeut Jonathan Bennett pro Bustle. „Je lepší si je nechat pro sebe, aby se partner necítil nejistý nebo zraněný,“ dodává.

O zbylých pocitech, které máte k ex

Mluvit před současným o bývalém partnerovi se prostě nedělá. Jestli si nemůžete pomoct, možná máte pocity vůči němu stále nevyjasněné. Uvědomte si ale, že nikomu není příjemné, když s ním sdílí místnost ještě třetí osoba, byť imaginární, kterou vy pravděpodobně stále nosíte v hlavě.