Myslíme tedy muži, kteří to mají v hlavě srovnané. Pro ně totiž není nejdůležitější krása, protože dobře vědí, že ta je i při dnešních možnostech pomíjivá. A co se ženou, kterou sice pánbůh v tomto ohledu obdařil, zato v ostatních vlastnostech pořádně ubral…

Takže na co si dát u muže pozor? Zde je deset bodů, s nimiž mají ženy šanci na plnohodnotný vztah:

1. Respekt

Stejně jako žena se chce cítit jako žena s velkým Ž, tedy je ráda, když ji muž hýčká a pečuje o ni, i muž se potřebuje cítit jako muž s velkým M. Proto je pro něj důležité, aby mu žena dávala najevo obdiv a respekt. Důvod je celkem jednoduchý, muž si tak posiluje sebevědomí, že se umí o ženu dobře postarat. Chlap zkrátka potřebuje být hlavou rodiny. Potřebuje ženu, která ho miluje a důvěřuje mu. Takže milé dámy, zapamatujte si, žádný muž s vámi dlouho nevydrží, pokud se k němu budete chovat jako ke kusu hadru.

2. Vyrovnanost

Chlap rozhodně nemá chuť řešit zamindrákovanou a zakomplexovanou ženskou. Potřebuje partnerku, která je vyrovnaná sama se sebou. Ví, co chce od života, nestaví si vzdušné zámky, ani se nechová jako bláznivá puberťačka, ale naopak stojí nohama pevně na zemi. Imponuje mu žena sebevědomá, tedy v tom dobrém slova smyslu. Taková, která má vlastní názory a slepě nepapouškuje všechno, co slyší kolem sebe. Stejně jako chlap chce, aby byla žena hrdá na něj, i on potřebuje být hrdý na svou ženu. A nejde ani tak o to, čím dotyčná je, co dokázala, ale spíš o to, jak se umí postavit k životu.

3. Nezávislost

Rozhodně tím nemyslíme to, že by si ženy měly žít po svém, ale aby se nechovaly jako žvýkačka přilepená na mužově botě. Muži totiž nemají rádi ženy, které jsou jim věčně v patách, případně sedí doma a čekají, až se ten jejich vrátí. Fakt, že s někým žijete ve vztahu, rozhodně ještě neznamená, že všechno ostatní, koníčky, kamarádky i kamarády hodíte přes palubu.

4. Nadhled

Muži si občas nemohou pomoci a dělají věci, nad kterými ženy ve většině případů lámou rukama. Takže milé dámy, až si ten váš například vezme talíř s gulášem k televizi, protože dávají fotbal, není třeba ho seřvat. Stačí pouze přistavit vedle křesla vysavač s poznámkou, aby si ty drobky od chleba po sobě vyluxoval. Někteří muži mají kamarády, ale také kamarádky. A to partnerky občas rozčiluje, protože nechápou, co si může chlap se ženskou, která není jeho žena, anebo kolegyně v práci, povídat? Nejlepší je se zeptat. Třeba mají společného koníčka, jsou bývalí spolužáci apod. Jestli vás odpověď neuklidní, vypadá to, že mu zas až tak moc nevěříte. A tohle chlap poměrně rychle vycítí. A žárlivky? Tak ty chlapi opravdu nemusí.

5. Věrnost

Pro chlapa není nic horšího, než když mu ženská nasadí parohy. Muži jsou ješitní. Nevěra jim pořádně pošramotí ego, takže si minimálně na nějaký čas přestanou připadat jako chlapi. Byť možná odpustí, budou si to pamatovat navždy. Je to totiž pro ně stejný psychický šok, jako pro ženu, které pro změnu zahnul partner.

6. Humor

Chlapi oceňují smysl pro humor, u ženy obzvlášť. Mužům také imponují ženy se smyslem pro sebeironii. Jinými slovy, vtipy na vlastní účet jsou vítány. Muži totiž dobře vědí, že takto založené pohodářky zvládnou nejednu krizovou situaci a život je s nimi i přes všechny jeho nástrahy podstatně jednodušší než s partnerkou, která se umí jenom mračit, na všechno láteřit a všechny kolem sebe obviňovat.

7. Ženskost

Muže přitahuje ženskost. Líbí se jim, když žena působí tak trochu bezbranným, žensky něžným dojmem a dává jim možnost stát se rytířem, který ji zachrání. Dnes tolik moderní emancipovaný přístup řady žen k životu má určitě něco do sebe, ale netřeba to přehánět. Nepopíráme, že ženy zvládnou spoustu věcí mnohem lépe než muži. A vlastně ani není důvod, proč by to neměly dělat dál, pokud jim to nevadí. Jediné, o co v této hře jde je, jak moc dát tento fakt partnerovi najevo. Ne nadarmo se říká, že muž je hlavou rodiny a žena krkem, který jí otáčí.

8. Mazlení

I chlap jako hora občas potřebuje obejmout, dát pusu, přitulit se. Těmito zdánlivě drobnými maličkostmi se totiž utvrzuje v tom, že je partnerce s ním dobře a jak je ráda, že ho má. Někdy si partneři stěžují, že se z jejich vztahu vytratil sex. Ještě dřív z něj ale vymizelo prosté mazlení, které představuje onu pomyslnou jiskru vzájemné intimní přitažlivosti. Není tedy čas se zamyslet nad tím, kdy mezi vámi naposledy proběhla pusa, pohlazení a další intimnosti? Nevíte? Pak je čas to napravit ještě dnes večer.

9. Sex

Pro muže je sex důležitý. A to jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Ostatně, pro koho ne, když nám všem dělá dobře… A proto milé ženy, pozor na migrénu, únavu či jiné potíže, které vám brání v postelových hrátkách. Pokud by takový stav trval dlouho, může se stát, že si váš vyvolený bude sexuální abstinenci kompenzovat jinde a vy, až se konečně rozhodnete, že tedy ano, budete mít definitivní utrum. Ať je to jak chce, sex bývá důvodem k rozchodu a vy s tím nic nenaděláte.

10. Tajemství

Mužům imponují tak trochu tajemné ženy. Takové, u kterých zas tak moc neví, na čem jsou. Muž je dobyvatel. Rád odhaluje nepoznané. Věci známé a stereotypní ho po čase přestávají bavit. Tak je to i se vztahem. Když má muž ženu stoprocentně jistou, začne se nudit. A z nudy, jak známo, občas vznikají situace, které by se ženě zas až tak nemusely líbit. Takže co takhle z oněch 100 % ubrat alespoň pár čísel. Není třeba mu hned vyzvonit pravidelné návštěvy fitka. Však on si sám všimne, že dva dny v týdnu mu večer nikdo neuvaří. Mimochodem, dobře funguje i květina, kterou si žena s nadhledem klidně koupí sama třeba po cestě z práce. Nejenom že udělá doma parádu, ale rozhodně vzbudí pozornost. A jestli se chlap nezeptá? To je možné, ale vsadíme boty, že v duchu bude přemítat nad tím, jestli se něco neděje. A vůbec neuškodí změna image, anebo dovolená, či alespoň víkend s kamarádkou.

Text: Martina Hálková
Foto: Unsplash.com